Juanfran zachránil Atlético, a to tak veze z Francie nezasloužený bod

29/09/2011 22:07 // Andres // 365 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Atlético Madrid zavítalo do Francie, kde se utkalo se Stade Rennes. Cíl Gregoria Manzana, který před zápasem prohlašoval, že „jedeme pro tři body“ však nesplnilo a za remízu 1:1 bere jeden bod.

El Profesor splnil aspoň jiný slib, když nasadil nejsilnější jedenáctku, jakou měl k dispozici. Jediným překvapením mohlo být zařazení Adriána místo Reyese, který se potýká s horší formou.

Rennes je na domácí půdě tradičně velmi silné a potvrzovalo to i dnes. Jejich hru přesně vystihl Adrián, když Francouze označil za „silově hrající, ale velmi rychlý tým“. V prvním poločase se ani jeden tým se nedostal do příliš mnoha šancí, hráči Atlética však nezvládali souboje s lépe fyzicky vybavenými Francouzi a hru poznamenalo mnoho nepřesností především z kopaček kapitána Perey.

První větší šance zápasu patřila Gabimu, když se dostal k odraženému míči. Jeho střela z první však letěla nad branku. Na druhé straně se v 17. minutě dostal do příležitosti zakončit Montaño, obránci si ale mohli oddychnout, když trefil jen boční síť.

Rennes výborně pressovalo a mělo víc ze hry, k další nebezpečné situaci se však dostalo opět Atlético Madrid, když po Adriánově parádním uvolnění zasekávačkou musel jeho střelu vyrážet brankář Costil. I Courtois měl plné ruce práce. Střelu Kemba-Ekoka lapil do rukavic, Doumbia pak pálil vedle.

Do druhého poločasu vstoupilo Stade Rennes mohutným tlakem. Několik šancí vedlo nakonec i k první brance zápasu. Po rychlém přechodu přes celé hřiště se míč dostal opět k Montañovi a ten zpoza vápna napřáhl. Vyslanou střelu nešťastně tečoval Domínguez a Courtois už na míč nedosáhl. 1:0 pro Rennes.

Branka francouzského týmu byla budíčkem pro Atlético. Asi o minutu později mohlo být srovnáno. Diego sklepl centr Falcaovi do bezprostřední blízkosti branky, míč však neměl čas zpracovat a tak spíše odražený než vystřelený balón lapil mrštný Costil.

Brazilský playmaker byl i u další šance. Jeho ránu přesně k tyči však opět vychytal Costil. Manzano cítil šanci a rozhodl se Salviem a Reyesem posílit ofenzivu. Do hry se začal dostávat i Falcao, své šance však neproměnil.

Rennes však hrát nepřestalo a málem ukončilo šance Los Colchoneros druhým gólem, střely Pitroipy a Mandjecka ale naštěstí těsně minuly bránu.

Atléticu pomalu začínal docházet čas a Manzano poslal do hry i svého třetího ofenzivního žolíka – Juanfrana. V 87. minutě Reyes se Salviem rychle rozehráli roh, Argentinec poslal míč před bránu, který se dostal až k zadní tyči. Tam stál právě Juanfran a po obtížném zpracování sroval pumelicí na 1:1.

V závěrečných vteřinách se Rennes pokusilo otočit zápas zpátky ve svůj prospěch, několik infarktových momentů však gól nepřineslo, a tak se oba týmy rozcházejí smírně.

Druhý zápas ve skupině I, ve kterém Celtic hostil Udine, skončil 1:1. Atlético tak se čtyřmi body stále vede tabulku. Příště se v Evropské lize utká s italským celkem a to 20. října.

Sestava: Courtois; Perea, Miranda, Domínguez, Filipe; Diego, Mario, Gabi (73. Reyes); Adrián (63. Salvio), Falcao, Arda (80. Juanfran).

Góly: 56. Montaño (1-0); 87. Juanfran (1-1)