Atlético Madrid CZ/SK

Juanfran: Nejdůležitější je soudržnost

18/07/2011 01:55 // Andres // 414 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com

Minulou sobotu Gary Nunn z madridatleticos.com navštívil soustředění Atlética Madrid v Los Ángeles de San Rafael a při té příležitosti se účastnil i potréninkové tiskové konference. V sobotu byla řada na Juanfranovi a tématem dne nebylo nic jiného než Kun Agüero. Po skončení tiskové konference dostal Gary dalších 5 minut se samotným hráčem, aby se ho zeptal také na vlastní otázky.

  • Ahoj Juanfrane, jak se máte?  Je to vaše první předsezonní příprava s Atléticem, vidíte nějaký rozdíl mezi Osasunou a Los Colchoneros ve formě přípravy, plánování a trénování?

Tak zaprvé Atlético Madrid je ve Španělsku velkým klubem, všechno je v porovnání s Osasunou jiné. Všechno, každý detail, je tu ve větším měřítku. Ať už však co se týče předsezonní přípravy nebo normálního tréninku, tak právě absolvuji svou sedmou přípravu a je to víceméně pořád o tom samém. Musíte hodně trénovat, abyste se dostal zpátky do formy, než sezóna začne.

  • Manzano vás trénuje něco přes týden. Všiml jste si už rozdílů mezi jeho stylem tréninků a mluvení k hráčům v porovnání s Quiquem?

No ještě je brzo a každý trenér má vlastní styl trénování a všeho ostatního. Teď jsme s trenérem spokojení, líbí se nám jeho styl trénování i jeho osobnost a myslím, že tým trénuje opravdu dobře. A to je velice důležité, že je tým jednotný a všichni jsou s koučem spokojení.

  • Každý den píše Marca a AS o Kunovi a Forlánovi. Nerozčiluje vás to? Nerozčiluje to tým, když Atlético je víc než jen tito dva hráči?

Tak to je normální, oni jsou hráči světové třídy a jsou pro tým velice důležití. Jediná věc, která mě opravdu zajímá je, že ví, že tu jsme pro ně a soustředíme se na předsezonní přípravu. Případy Kuna a Forlána jsou záležitosti vedení a je na nich, aby situaci vyřešili, co nejdřív to půjde. Zbytek nás je tu proto, aby ze sebe vydalo 100 % v červenobílém dresu.

  • Nedávno Marca psala, že Forlán vás označil za svého velmi dobrého kamaráda. A dnes na tréninku jsem vás viděl mluvit s mladšími hráči a pomáhat jim. José Antonio Reyes dělá týmového šaška a celkově to vypadá, že je v týmu velmi klidná a pohodová atmosféra. Na twitteru si spolu pořád povídáte, tým vypadá velmi jednotně. Je z vás teď tak trochu bratrstvo?

Tohle je nejvíce klíčová věc. Musíme být jednotní ať už mezi hráči, tak i celkově jako klub. Jsme jedna rodina a každý den je tu dobrá atmosféra. José je dobrý člověk a mladší kluci, kteří dostali možnost sem jet, jsou dobří jak hráči, tak i po osobní stránce. Diega mám velmi rád, dobře spolu vycházíme, voláme si. Teď se účastní Copa América, ale minulý rok měl hodně problémů, a tak jsem se s ním snažil mluvit co nejvíc jako spoluhráč i jako kamarád. A když se vrátí k nám do týmu, a já opravdu doufám, že se vrátí, bude tu s námi soutěžit, protože je skvělým hráčem a my toho musíme využít.

  • A poslední otázka. Vlasy Mario Suáreze. To nikoho nenapadlo vplížit se mu v noci do pokoje a ostříhat ho?

(smích) On je v pokoji se mnou a popravdě řečeno tu nemám žádné nůžky. Líbí se mu to, myslí si, že mu to sluší a chce si to nechat ještě trochu narůst. Začíná vypadat trochu jako Lenny Kravitz. Je s těmi vlasy spokojený. Je fakt, že hodně lidí mu řeklo, ať si to ostřihá, ale říká, že ne a že to nechá růst.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.