Atlético Madrid CZ/SK

Co jste možná (ne)věděli o hráčích Atlética 2/2

20/03/2014 14:48 // Sebyk // 740 zobrazení
David Villa by se ani ve světě hudby neztratil.

David Villa by se ani ve světě hudby neztratil.

Věděli jste, že z Cristiana Rodrígueze byl málem architekt a Óliver dostal své jméno po animované postavičce ? Víte, komu se přezdívá Malý Princ či kdo je pro své spoluhráče Cibule? Chcete se dozvědět, jakým způsobem Atlético do svých řad zlákalo talentovaného Manquilla, nebo proč se prostřední dcerka Davida Villy jmenuje po manželce Fernanda Torrese? Přinásíme vám další díl volného pokračování seriálu, v němž se budete moci dočíst o několika perličkách a kuriozitách z prostředí hráčů Atlética - konkrétně těch, kteří se do minulých dílů nevešli.

Dani Aranzubía
Brankářský veterán, který si dokonce vyzkoušel, jaké je to obléknout dres španělského národního týmu, drží jeden neobvyklý primát. Je totiž vůbec prvním gólmanem v historii Primera División, který skóroval ze hry. Ještě v dresu Deportiva se na hřišti Almeríe rozhodl v 95. minutě za stavu 1:0 pro domácí vydat podpořit svůj tým při rohovém kopu a stalo se něco, co vůbec nikdo neočekával. Nejvýše ze všech vyskočil právě Aranzubía a hlavou dopravil míč za svého kolegu v brance Almeríe.

gimenez_tatooJosé María Giménez
Talentovaný stoper sice v Atlético mnoho příležitostí nedostává, i přesto si však již stihnul odbýt debut v uruguyském národním týmu. Bylo to v kvalifikačním utkání proti Kolumbii, ve kterém Uruguay hrála o bytí a nebytí na mistrovství světa. Hlavním úkolem Giméneze bylo bránit hvězdného Falcaa - a mladý obránce si vedl na jedničku s hvězdičkou. Jeho Uruguay zvítězila 2:0 a Giménez si nechal datum vítězného debutu - 10. září 2013 - vytetovat na předloktí.

Josuha Guilavogui
Francouzského defenzivního záložníka pojí neobyčejné pouto s jeho krajanem Bafétimbi Gomisem. Znají se již od základní školy, po několika letech se pak sešli v jedné kabině v Saint-Étienne. Dnes spolu sdílí tutéž šatnu i ve francouzském národním týmu. Podaří se jim sejít se ještě v nějakém dalším týmu?

José Ernesto Sosa
Simeoneho velkému oblíbenci se doma v Argentině říká El Principito, tedy Malý Princ. Přezdívka má údajně původ ve světoznámé stejnojmenné novele francouzského spisovatele Antoina de Saint-Exupéry: Sosa prý totiž oplývá stejnou nápaditostí jako její hlavní hrdina, Malý Princ.

David Villa
Rekordní střelec španělské reprezentace, mistr světa, mistr Evropy, vítěz Ligy mistrů a držitel tuctu dalších ocenění - je jen málo hráčů, kteří toho za svou kariéru dokázali tolik jako David Villa. Ale začněme pěkně od začátku: fotbalista z něj totiž nikdy být nemusel. Ve čtyřech letech si Villa vážným způsobem zlomil stehenní kost na pravé noze a byly obavy, zdali kdy bude moci znovu běhat. Malý David měl však nakonec štěstí a rovněž se ukázalo, že všechno zlé je pro něco dobré. Jeho tatínek mu totiž za dlouhých večerů házel fotbalový míč, který mu jeho synek vracel levačkou - druhou nohu měl ostatně v gypsu. Takto se Villa naučil hrát oběma nohama, což je pro útočníka neocenitelná vlastnost.
Svou kariéru Villa začínal stejně jako jeho idol Quini ve Sportingu Gijón. K tomuto období se váže vznik jeho přezdívky El Guaje, což v asturijštině znamená Chlapec. Její původ je vlastně velmi podobný jako u té, která patří jeho reprezentačnímu kolegovi Fernandu Torresovi: Villa sázel góly jak na běžícím páse už jako dvacetiletý a nikdo přitom pořádně nevěděl, odkud se tenhle kluk vzal. Na svůj asturijský původ je jinak El Guaje řádně hrdý: na jedné z kopaček nosí právě vlajku Asturie, tu druhou pak zdobí vlajka Španělska.
Za manželku si Villa vzal svou dětskou lásku Patrícii González, která ve svém mládí rovněž hrávala fotbal. Nejlepší přítelkyní Patrície je shodou náhod manželka Fernanda Torrese Olalla, po níž se Villa s Patricií dokonce rozhodli pojmenovat svou prostřední dceru Olayu. David Villa, který vyrostl v chudých podmínkách hornické rodiny, na svůj původ nikdy nezapomněl a je známý i svou aktivní činností v oblasti charity. V roce 2010 dokonce na podporu výstavby školy v Mali nazpíval duet Insurrección se slavnou španělskou zpěvačkou Anou Torroja. O tom, že Villa by se neztratil ani v hudební branži, se můžete přesvědčit níže.

Komentáře (2)
  1. Jéé, to je super *THUMBS UP* a samozrejme hlavne veľmi oceňujem info o mojom obľúbencovi Villovi

  2. teda a ani nespieva tak zle :D


Komentáře

No trackbacks yet.