Atlético Madrid CZ/SK

Co jste možná (ne)věděli o hráčích Atlética 1/2

05/03/2014 11:56 // Sebyk // 755 zobrazení
Cristian Rodríguez je známý svou láskou ke koním.

Cristian Rodríguez je známý svou láskou ke koním.

Věděli jste, že z Cristiana Rodrígueze byl málem architekt a Óliver dostal své jméno po animované postavičce ? Víte, komu se přezdívá Malý Princ či kdo je pro své spoluhráče Cibule? Chcete se dozvědět, jakým způsobem Atlético do svých řad zlákalo talentovaného Manquilla, nebo proč se prostřední dcerka Davida Villy jmenuje po manželce Fernanda Torrese? Přinásíme vám další díl volného pokračování seriálu, v němž se budete moci dočíst o několika perličkách a kuriozitách z prostředí hráčů Atlética - konkrétně těch, kteří se do minulých dílů nevešli.

 

Daniel Díaz
Argentinskému obránci s vizáží masového vraha nikdo neřekne jinak než Cata - málokdo ovšem už ví proč. Díazovi se tak přezdívá podle argentinské provincie Catamarca, kde se on sám narodil a kde vyrostl: Cata je zkratkou slova Catamarqueño, tedy doslova "ten, kdo pochází z Catamarcy".

Cristian Rodríguez
I k uruguayskému bombarďákovi se váže jedna neobvyklá přezdívka, Rodríguezovi se totiž často říká Cebolla, tedy Cibule. Původ tohoto pojmenování se táhne až do samotných začátků jeho kariéry v barvách uruguayského Peñarolu, kdy mu tak začali fanoušci říkat proto, že svou silou a technickými dovednostmi přiváděl obranu soupeře k pláči. Právě jeho mateřský Peñarol je klubem jeho srdce, Rodríguez je známý jako jeho horlivý fanoušek a jeho znak má dokonce vytetovaný na pravém lýtku.
Další velkou láskou Cebollova života jsou koně: na videu níže si můžete prohlédnout, jak Rodríguez drandí, nechybí ani fešný baret. Toto video zase nahlíží do útrob jeho vlastních stájí, které má doma v Uruguayi. Je k nezaplacení vidět, jak neúprosný tvrďák v přítomnosti koní jihne. Možná vás také překvapí, že Rodríguez býval velmi vzorný student, a dokonce byl přijat ke studiu architektury na nejlepší univerzitě v Uruguayi! Po těžkém rozhodování dal však nakonec přednost fotbalu - a rozhodně neudělal špatně.

Emre Belözoğlu
Emre byl možná jedním z těch vůbec nejnadanějších fotbalistů své generace, kariéru mu však zničila permanentní zranění. Doma mu pro jeho fotbalový um přesto nikdo neřekne jinak než Maradona od Bosporu. Emre je ovšem také dobře známý tím, že rozhodně není a nikdy nebýval žádným svatouškem: jeho horká hlava muv ynesla nejednu červenou kartu a ve většině svých působišť měl problémy s rasismem. Během tří let v Anglii byl z rasistických nadávek obviněn dokonce třikrát! Možná to bylo i proto, že Emreho protihráči se dozvěděli, že křestní jméno jeho matky je Fatman...tady se opravdu nabízí nejeden nemístný vtípek na její velikost...

Emiliano Insúa
Kopanou mají v rodině Insúů v krvi: Emilianův mladší bratr Emanuel je totiž rovněž fotbalista, také navíc začíná ve slavné Boce Juniors a také nastupuje na pozici levého beka. Na přiložené fotografii můžete zkrátka vidět, že Emanuel jako by svému bratru z oka vypadl. Na staršího z Insúů mají možná nepěkné vzpomínky někteří čeští fanoušci. Emiliano byl totiž součástí argentinského výběru, který na světovém šampionátu do 20 let v roce 2007 zastavil cestu českého týmu za zlatem.

Javier Manquillo
Nadaný pravý bek hrával až do roku 2007 za mládežnické kategorii odvěkého rivala z Realu Madrid. K jeho přesunu do Atlética se pak váže zajímavá historka. Manquillo má totiž dvojče Víctora, který je rovněž fotbalistou a s nímž v té době sdílel v juniorkách Realu jednu šatnu. Funkcionáři královského klubu se však jednoho dne rozhodli, že Víctor již náročné nároky giganta nesplňuje a narozdíl od Javiho mu nenabídli pokračování do vyšších věkových kategorií. Javi se však rozhodl nenechat brášku ve štychu a postavil si hlavu: "Buďto zůstaneme oba, nebo odejdu také." Jak řekl, tak také udělal - a do 48 hodin od propuštění z Realu se oběma ozval městský soused z Atlética. Zatímco Javi se nakonec propracoval až do áčka, Víctor musel opustit i Atlético a nyní hraje za rezervu Raya Vallecano.

Óliver Torres
Víte, po kom Óliverovi rodiče pojmenovali svého malého synka? Není to po žádné slavné osobnosti, nýbrž po Óliveru Atomovi, hlavním hrdinovi japonského animovaného seriálu s názvem Capitán Tsubasa, který ve Španělsku v 90. letech zažíval obrovský úspěch. Nutno dodat, že podobou i povoláním se Óliho rodiče docela dobře trefili.
Óliverova cesta za kariérou profesionálního fotbalisty byla pořádně trnitá. Talent sice měl od pánaboha, o tom nikdo nepochyboval, nejistotu však vzbuzovala jeho chabá tělesná kontrukce a malá výška. Krátce poté, co jej ve 13 letech do svých řad získalo Atlético, musel navštívit endokrinologa, jehož verdikt mohl zničit celý jeho sen. Výsledek testů však nakonec předpověděl výšku 178 cm, což bylo pro akademii dostačující.
Ani Óliverovy začátky v áčku Atlética nebyly zrovna jednoduché. Jeho spoluhráči malému klučinovi na hřišti zpočátku příliš nevěřili a málokdy mu adresovali přihrávku. S originálním řešením přišel trenér Simeone, který je pro Ólivera podle jeho vlastních slov velkým mentorem. Na tréninku jej navlékl do výrazného rozlišováku, to aby jej spoluhráči lépe viděli. Nutno říci, že tato metoda zafungovala skvěle.

Komentáře (1)
  1. yay, jak som sa ja tešil na toto *BRAVO* srandičky o Olim, Javim a Cebollovi mi boli známe, ale zvyšní traja, to sú pre mňa novinky :) ten insúov brácho :D to je ksicht presne jak kríženec insúu a Álvara D. :D


Komentáře

No trackbacks yet.