Jediný gól Godína rozhodol o víťazstve Atlética

24/01/2014 20:31 // Mindrot // 428 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com
Diego Godín sa opäť prehlavičkoval na titulku.

Španielska futbalová federácia nedáva klubom čas na odpočinok, takže Atléti opäť hrali v týždni, v úvodnom štvrťfinálovom zápase Copa del Rey vyzvali na Calderóne baskický Athletic Club. Simeone chtiac-nechtiac siahol po aspoň čiastočnej rotácii kádra a na pomery argentínskeho trénera obsahovala základná zostava viac zmien, než je obvyklé. Alderweireld namiesto Mirandu, stred zálohy dostali na starosti Koke s Guilavoguim a o podporu Diega Costu na hrote sa mala starať trojica Raúl García, Cebolla a Adrián.

Los Colchoneros mali pred stretnutím na svojej strane štatistiku – s Athleticom v Kráľovskom pohári neprehrali od roku 1971. Klub spolu s hráčmi pred úvodným hvizdom poslali svojmu ex-spolubojovníkovi Falcaovi želanie skorého uzdravenia, nakoľko El Tigre kvôli vážnemu zraneniu kolena pravdepodobne príde o zvyšok ligového ročníka ako aj svetový šampionát. Potom už Fernández Borbalán zahájil zápas a ten nepotreboval veľa času na rozbehnutie, už v druhej minúte vyslal Ibai veľmi nebezpečný center, na ktorý však nik nedosiahol. Atléti odpovedali Kokeho rohom, ktorý sa takmer stočil do brány, vo vzniknutom zmätku chýbali Diegovi Costovi ku gólu milimetre.

Približne do 30. minúty bolo 40 000 divákov na Calderóne svedkami úplne vyrovnaného stretnutia, do polčasu však domáci zabrali viac, Guilavoguiho a následne Diega Costu však v dobrých príležitostiach zastavila zástavka postranného rozhodcu, signalizujúca v oboch prípadoch ofsajd. No v 39. minúte už Adrián mohol v hre pokračovať, rútil sa sám na hosťujúceho gólmana a svoju druhý rok pokračujúcu mizériu potvrdil spálením tejto tutovky. Zlosť fanúšikov na Astúrijčana však trvala len dve minúty – Kokeho milimetrový center doletel presne k Diegovi Godínovi, ktorý mal potvrdenie svojej povesti vynikajúceho hlavičkára uľahčené a Iago, ex-brankár rezervy Atlética bol bez šance. Do šatní sa tak šlo za jednogólového vedenia Atlética.

Cez polčasovú pauzu siahol Diego Simeone k striedaniu, ktoré chápal len málokto – dobre hrajúceho Guilavoguiho nahradil Gabi, a hoci je El Capitán pre mužstvo nepostrádateľný, s určitosťou by jeho absencia v tomto zápase tímu nijako neublížila. Josuha mal hru plne pod kontrolou a podobné ukrajovanie z už tak biedneho zápasového koláča mu na sebavedomí rozhodne nepridá. Krátko po zmene strán zaujal pekným sólom Diego Costa, šance však už neprichádzali a stretnutie skĺzavalo do čoraz väčšej nudy. Po hodine hry vystriedal Arda, novopečený turecký športovec roka, trápiaceho sa Adriána.

Atléti aspoň trochu prišliapli plynový pedál zhruba po sedemdesiatich minútach, avšak ani ďalší nebezpečný roh Kokeho, ani výborný pas Diega Costu nenašli adresátov. Strela Raúla Garcíu z 80. a hlavička Godína z 85. minúty mierili mimo Iagovu bránu. V posledných dvoch minútach sa Rojiblancos vehementne pokúšali pridať druhý zásek, no neúspešne. Na Juanfranov center Arda nedosiahol a Kokeho ďalšiu skvostnú ponuku zakončil Toby Alderweireld tesne vedľa. Rozhodca Fernández Borbalán následne ukončil zápas, ktorý rozhodne nepatrí medzi to najlepšie Atlética v tejto sezóne, no každopádne si Atléti vezú do Bilbaa sľubný výsledok 1:0, odveta na San Mamés sa bude hrať budúci týždeň.