Přehled dění v ostatních týmech Atlética…

15/09/2012 05:52 // Sebyk // 468 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, madridatleticos.com

Tento týden se nižších kategoriím Atlética příliš nedařilo – béčko opět prohrálo a jeho situace začíná být alarmující, cenné body ztratily Féminas, poprvé v sezoně klopýtlo i céčko pod vedením Óscara Meny. Čest červenobílých barev tak museli zachraňovat házenkáři a Juvenil, který však po sezoně snů v té nové nevypadá zdaleka tak lehce.

Atlético B
Rezervní tým zažívá vstup do sezony jako z noční můry. Na hřišty Leganés dostal další velkou facku v podobě prohry 1:3 a klesl na samé dno tabulky Segundy B1. Kouč Alfredo Santaelena, nad jehož kompetencí se hned od začátku sezony začínají vznášet velké otazníky, se sice musel obejít bez tahounů Saúla a Ólivera, ani to však hráče Rojiblancos neomlouvá od dalšího ostudného výkonu, který o víkendu předvedli. Béčku vůbec nevyšel vstup do zápasu, když již v první minutě prohrávali po bleskové akci a hlavičce Roberta. Kapitán César Ortiz sice po rohu ve 34. minutě srovnal skóre, Leganés se ovšem v závěru poločasu povedl stejný kousek jako v jeho začátku a po brance Fera Ruize, který využil zranění brankáře červenobílých Davida Gila, se šlo do kabin za stavu 2:1.
Mladý gólman nakonec musel o poločase střídat, nepříjemně pochroumané předloktí jej může ze hry vyřadit až na tři týdny. Ve druhé půli přišel jeden kontroverzní moment a to když se Atléticu skrze Pedra podařilo vyrovnat, čároví však jeho branku zcela chybně neuznali pro údajný ofsajd. Čtvrt hodiny před koncem tak mohl pojistit vítězství pro Leganés znovu Roberto. Jiskřičku naděje pro červenobílé mohl vykřesat Gerard, jeho rána však trefila jen tyč brány domácích. Vypadá to, že smůla se bude červenobílým lepit na paty i v této sezoně – za předvedený výkon proti Leganés si však žádné body tak jako tak nezasloužili.
Sestava: David Gil (Ángel, 46’) – Manquillo, César, Cenk, Mongil, Elbis – Thomas, Vicente (Fer, 57’), Iván – Pedro (Calero, 56’), Gerard

Atlético C
Mančaft pod vedení mága Óscara Meny letos ztratil první body, když doma remizoval 1:1 s týmem Atlético Pinto. Céčko sice celý zápas dominovalo a vytvářelo si šance, v koncovce však nebylo dostatečně efektivní. Udeřilo tak zákonitě na druhé straně – krátce před samotným závěrem utkání se z ojedinělé šance trefil Didi. Alespoň bod pak červenobílým barvám zajistil po drtivém závěrečném tlaku na samém konci nastavení Pedro Astray. Sedm bodů z devíti možných znamená pro Atlético C solidní vstup sezony.

Juvenil A
Osmnáctka Atlética sice o víkendu znovu vyhrála a pokračuje v tažení za obhajobou titulu, letošní tým však zdaleka nepřipomíná tu dokonale namazanou mašinu z minulé sezony. O domácí vítězství 2:1 nad Santa Martou se v závěru museli při tlaku soupeře hodně strachovat. Rojiblancos dostal do vedení parádním přímým kopem kapitán a největší hvězda Borja Martínez, o přestávce však musel tento hráč vinou drobného zranění střídat a soupeř rázem ovládl střed pole. Atléticu se však naštěstí podařilo po brance levého beka Borjy Parise navýšit své vedení, které odolalo jak snížení z kopačky Álvara, tak i závěrečnému tlaku hostů.

Atlético Féminas
Ženský tým ve druhém kole ligy nenavázal na úvodní vítězství a zbytečně doma ztratil za remízu se Sportingem de Huelva. Soupeřky se dostaly na koně díky rychlé brance, body pro Atlético musela zachraňovat až Amanda.

Velký úspěch si zato připsal ženský tým v sálové kopané, který navázal na úspěchy áčka mužů a házenkářů a po výhře 3:0 nad Móstoles se raduje ze zisku Španělského superpoháru.

Balonmano
Házenkáři Atlética porazili v prvním ligovém utkání nové sezony La Rioju poměrem 31:23, navíc hlásí hvězdou posilu v podobě chorvatské žijící legendy Ivana Baliće.