Infarktový závěr na Betisu přinesl Atléticu jen bod

29/04/2012 22:17 // Andres // 761 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

V nedělní večer se Atlético střetlo s Realem Betis a ze Sevilly potřebovalo nutně nějaké body, aby vylepšilo svou pozici mezi ostatními uchazeče o pohárová místa. Podle toho také svěřenci Diega Simeoneho k utkání přistoupili a 85 minut naprosto dominovali, dvě hrubky, které musel vynahrazovat Falcao až v poslední minutě nastavení však odsoudily Colchoneros jen jednomu bodu.

V sestavě Atlética se znovu objevil Álvaro Domínguez, který dostal šanci místo Mirandy. Na poslední chvíli ze startovní jedenáctky vypadl kvůli žaludečním problémům Arda Turan, kterého nahradil Toto Salvio, Diego, jehož trápil po zápase s Valencií poraněný kotník, naopak nechyběl.

Rojiblancos do zápasu vstoupili s nebývalou aktivitou na to, že se jednalo o venkovní utkání. DO dobrých pozic se několikrát dostával Eduardo Salvio, jeho nepřesné centry ovšem spoluhráče nenašly. O pár chvil později se v dobré šanci ocitl Adrián, kterého kolmicí vysunul Diego, Španěl však příliš dlouho váhal s řešením celé situace a jeho následná střela byla zblokována.

Přesně po půlhodině hry se opět připomněl Salvio. Mladý Argentinec tentokrát přesně našel Falcaa, ten se nicméně nacházel ve špatném úhlu, aby mohl míč poslat do brány. Těsně před pauzou pak Atléti slavili první branku poté, co Diegův centr poslal z první za záda brankáře Fabriho Adrián, rozhodčí však celou akci správně posoudil jako offside. Celá akce by se obešla bez zdviženého praporku pomezního, kdyby 24letý útočník přenechal míč za ním stojícímu El Tigremu.

Ve druhém poločase Atlético pokračovalo ve stejném stylu a Betis až na výjimky ke Courtoisovi nepouštělo. Největší hrozbou se strany Colchoneros byl stále hlavně Toto Salvio, který se ocitl na konci rychlého breaku, jeho střela bohužel připomínala Ramosův nedávný penaltový pokus. Do ještě větší šance se dostal Domínguez. Po závaru ve vápně však jeho střela z hranice malého vápna letěla stejným směrem jako ta Salviova.

Až střídání přineslo pevní branku. Ne úplně fit Diega nahradil Koke a ten hned po pěti minutách na hřišti slavil. V 63. minutě Tiago nacentroval přesný míč do pokutového území, Falcao jej elegantně sklepl na nohu Kokemu a odchovanec Atlética svou slabší levou nohou nekompromisně poslal míč do sítě. Zajímavé je, že všechny tři zápasy, ve kterých se Koke trefil, nakonec skončily remízou 2:2.

Nedlouho poté mohl Adrián zvyšovat, když Atléti zahráli nacvičený signál, zradil jej ale první dotek s míčem a pak už nebyl s to Fabriho překonat. Následný protiútok pak znamenal první vážnou šanci domácích. S míčem unikl Rubén Castro, ale jeho lob mířil mimo tři tyče.

Deset minut před koncem zápasu měl možnost rozhodnout Radamel Falcao. Po přihrávce Adriána se Kolumbijec ocitl sám před brankářem, kličkou se jej snažil obhodit a přitom mu Fabri evidentně zavadil o nohy. El Tigre se však rozhodl souboj ustát, do zakončení se však už kvůli nevýhodnému postavení nedostal. Oči fanoušků se proto obrátili k rozhodčímu žádajíce penaltu, jeho píšťalka však nepochopitelně zůstala němá.

Za neproměněné tutovky měli brzo Colchoneros začít tvrdě pykat. Hned druhá pořádná šance Betisu přinesla totiž vyrovnání. Přímý kop z dílny Beñata našel na zadní tyči Castra, který míč vrátil zpět před bránu. Tam zakončoval přesně střídavší Pozuelo.

O dvě minuty byla pohroma dokonána. Rozhozené mužstvo Atlética, které chtělo výsledek zvrátit zpět na svou stranu, zaspalo v obraně a toho využil Jonathan Pereira, jenž i díky chybě brankáře prostřelil Courtoise.

Zoufalí Rojiblancos se vrhli střemhlavě vpřed, aby vybojovali alespoň bod, ale štěstí nestálo na jejich straně. Poslední naděje byla spojena s rohovým kopem, který se zahrával už po vypršení nastaveného času. Míč vyslaný Kokem přizvedl obránce Betisu a na zadní tyči číhal vždy připravený Falcao. El Tigreho hlavička znamenala vyrovnání, přesto je remíza v tažení za evropskými poháry spíše prohrou. Více však napoví tři zbývají ligové utkání.