Infarktový zápas s Málagou přinesl zasloužené vítězství Atlética!

07/10/2012 23:57 // Sebyk // 657 zobrazení

Atlético dnes v přímém souboji o druhé místo přivítalo silnou Málagu a zápas, který sliboval skvělou fotbalovou podívanou, nakonec očekávání fanoušků splnil do posledního putníku. Hrálo se nahoru dolů, fanoušci z plných plic fandili a utkání nechybělo ani nasazení, ani pohledné akce.

Z vítězství 2:1 se nakonec zaslouženě radovali domácí Rojiblancos, kteří byli přece jen o chlup lepší než hosté z Andalusie a v samotném závěru urvali velecenné tři body. Hrdinou zápasu se stal kdo jiný než útočník Radamel Falcao, který byl u obou gólů svého týmu. V tabulce se tak Atlético bodově dotáhlo na první Barcelonu, na třetí Málagu má po sedmi kolech pět bodů náskok!

Ve veledůležitém zápase dvou rozjetých týmů, které se letos budou s největší pravděpodobností prát o příčky zaručující Ligu mistrů, nehodlal Diego Simeone příliš riskovat a namísto svého obvyklého 4-2-3-1 nasadil spíše defenzivněji laděnou sestavu 4-3-3 s vyztuženým středem zálohy. V základní sestavě Atlética objevila dvě poměrně překvapivá jména - po solidních výkonech v Evropské lize si ligový debut v základní sestavě konečně připsal Turek Emre, šanci napravit svou klesající reputaci pak dostal na levém křídle Adrián. Na opačné straně se v dresu Málagy objevil odchovanec Atlética a jeho bývalá perla Ignacio Camacho, na něhož údajně Rojiblancos stále vlastní opci na zpětný odkup ve výši 5 milionů euro.

Úvod zápasu nemohl Atléticu vyjít lépe - na levé straně zakombinovali Filipe a Emre a druhý jmenovaný poslal do vápna skvělý centr, který El Tigre Radamel Falcao proměnil ve vedoucí branku! Svou osmou ligovou trefou se kolumbijský kanonýr dotáhl na další dvě superhvězdy La Ligy - Lionela Messiho a Cristiana Ronalda. Atlético vstoupilo do utkání ve velkém stylu a zakrátko mohl po dalším povedeném centru Emreho navýšit vedení Godín. Jeho hlavička se však mezi tři tyče nevešla. Zjevně nabuzené Atlético v klidu kombinovalo a pozorně bránilo, takže hosté z Málagy se v úvodu utkání dostali stěží na dostřel brány domácích.

Po půl hodině však jakoby hráčům Atlética, kteří odehráli úvod ve vysokém tempu, začaly docházet síly a Málaga se začala dostávat do zápasu. Prvnímu varování - tvrdé střele bývalého Atléta Ignacia Camacha - však předcházela jedna kontroverzní situace na opačné straně, kdy se aktivní Adrián už už dostával do stoprocentní gólovky, jeho akci však mylně zastavil praporek čárového. Stejná situace se opakovala o deset minut později, kdy se sám na bránu řítil prozměnu Falcao, ovšem i jeho šanci chybně zhatil asistent dnešního sudího Péreze Lasy. Ani hlavní rozhodčí se dnes příliš nevytáhl a zejména ve druhém poločase pořádně brnkal na nervy domácím hráčům i fanouškům.

Atlético se bohužel z varování Málagy nepoučilo a ve 35. minutě se po pěkném ťukesu Sardinek a centru Monreala se dostal ke gólové hlavičce Roque Santa Cruz. Atléticu začaly zjevně těžknout nohy a jeho střed zálohy přestal pracovat, když se ze hry postupně zcela vytratil Emre a zjevně nervózní Gabi také nezažíval zrovna svůj den. Trochu toho fotbalového umu předvedl alespoň znovuzrovený Mario Suárez, který se povedenou kličkou a následnou zidanovkou zbavil ve středu hřiště hned tří protihráčů najednou. To však na průběžném výsledku nic změnit nemohlo, a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Do druhé půle vstoupili aktivněji červenobílí, na levém křídle řádil zejména Adrián, který dnes svým výkonem po několika zcela hluchých zápasech velmi potěšil. Že by se šikovný forvard konečně vzpamatoval? Po jedné z jeho akcí se dostal do stoprocentní gólovky Falcao, tísněn dvěma protihráči však nedokázal dostat míč za záda Willyho Caballera v brance hostí. Bez šancí však nebyla ani Málaga - střela Isca, která tak tak minula břevno Courtoisovy svatyně, musela pořádně vyděsit většinu nabitého Calderónu. S postupem druhého poločasu hra nabrala na doslova vražedném tempu - hrálo se neustále nahoru dolů a přicházely také šance.

Adriánova střela však mezi tři tyče nemířila, na Filipeho centr zase Radamel Falcao nedosáhl. Na druhé straně zahrozil Joaquín, který svou magickou pravačkou málem zakroutil míč z přímého kopu až do brány domácích, Courtois však dokázal míč vytěsnit. Na hřišti se během druhé půle začínalo také pořádně jiskřit - oba týmy hrály s velkým nasazením a jako ryba ve vodě se musel cítit hlavní sudí Miguel Pérez Lasa, který se svými extravagantními rozhodnutími snažil ze všech sil změnit druhý poločas ve svou one-man show. Nad jeho některými verdikty zůstával rozum stát, což mu dával pískotem najevo i zaplněný stadion.

I fanouškům na Calderónu patří za dnešní utkání velká poklona, když po celý zápas vášnivě fandili a rozhodně nezasotávali za vysokým tempem, které předváděli hráči na trávníku. Po trochu hlušším období, kdy se Atlético dostalo pod tlak Málagy, se hráči Rojiblancos hnaní kupředu svými příznivci nadechli k závěrečnému náporu - a nakonec rozhodli! V devadesáté minutě našel Gabiho přímý kop Mirandu, který vyhrál klíčový hlavičkový souboj a posunul míč do oblasti, kde se nacházel Radamel Falcao, a El Tigre dokázal s pomocí hostujícího stopera Weligtona dotlačit míč do sítě! Calderón vybuchl v červenobílé radosti a ani emotivní Cholo se nedokázal ubránit svým tradičním radovánkám. Svůj náskok si již Atléti pohlídali a z vynikajícího zápasu dvou skvělých týmů odehraného doslova v infarktovém tempu dokázali vytěžit velecenné tři body.