Improvizovaná zostava Atlética si poradila s Académicou a natiahla neuveriteľný rekord!

26/10/2012 00:34 // AtletiSK // 733 zobrazení

Futbalisti Atlética Madrid si poradili v treťom stretnutí skupinovej fázy Európskej ligy UEFA na domácom štadióne Vicente Calderóna s portugalským klubom Académica Coimbra 2-1 a pripísali si tak tretie víťazstvo. V stretnutí poznačenom vytrvaleým dažďom a tradične pozmenenou zostavou bez najvačších hviezd sa gólovo presadili Diego Costa a po skvele zahranom priamom kope Emre, za hostí sa trafil päť minút pred koncom Cissé.

Tréner Los Colchoneros Diego Simeone k zápasu ani nepovolal najväčšie osobnosti ako Falcao, Mario či Arda Turan a priestor dal mnohým náhradníkom. V stopérskej dvojici sa napríklad predstavili Cata Díaz a Pulido. To sa prejavilo hneď od začiatku aj na určitej nesúrodosti v hre domácich, Atlético malo síce na kopačkách hernú prevahu aj držanie lopty, ale predfinálna fáza viazla. Hneď na úvod mal sľubnú šancu Adrián, ale z uhla po Kokeho nahrávke zakončil mimo bránu. Viaceré nebezpečné akcie Atlética skončili tesným ofsajdom, smerom dopredu sa snažil najviac Adrián, ale výsledkom boli vúčšinou len stratené lopty. Hviezda vlaňajšej sezóny stále len hľadá svoju pravú tvár.

V druhej polovici prvého dejstva pokleslo tempo a Académica, ktorá bola väčšinu času hlboko zatiahnutá na vlastnej polovici, nemala veľké problémy kontrolovať bezgólový stav. Smerom dopredu sa hostia zmohli len na pár brejkov, najlepšiu šancu mal Wilson Eduardo, ktorý sa do nej dostal po bleskovom výkope gólmana Ricarda. Sergio Asenjo chytajúci tradične v Európskej lige inak nemal veľa práce. Ricardo si musel dať pozor na nebezpečne z diaľky strieľajúcich Emreho a Kokeho. Prvé dejstvo tak logicky skončilo výsledkom 0-0.

V druhom polčase nastúpilo Atlético predsa len razantnejšie a pomohol mu rýchly gól. Emre rozohral v 47. minúte rohový kop, Tiago predĺžil hlavou loptu, ktorú Diego Costa akrobaticky poslal do siete a domáci sa ujali vedenia. V nasledujúcich minútach oživil hru Los Colchoneros tradičný žolík "Cebolla" Rodríguez, ktorý v 67. minúte vybojoval priamy kop, ktorý fenomenálnym spôsobom poslal do siete turecký záložník Emre. Takmer bez rozbehu ľavačkou vymietol horný roh Ricardovej bránky. 13 000 divákov na Calderóne sa mohlo "zblázniť" radosťou. Atlético Madrid viedlo 2-0 a o všetkom sa zdalo byť rozhodnuté, najmä preto, lebo hostia boli dovtedy takmer úplne neškodní.

V záverečnej desaťminútovke sa ale portugalský tím začal dostávať k viacerým štandardným situáciam v okolí domácej šestnástky a ze jednej z nich sa zrodil aj kontaktný gól. V 85. minúte zaspala obrana domácich centrovanú loptu, ktorú do siete poslal Cissé. Záver zápasu tak bol opäť ako je dobrým zvykom v tejto sezóne dramatický, najmä po tom, čo Diego Costa zahodil hlavou tutovku po skvelej centrovanej lopte od striedajúceho Raúla Garcíu. Atlético ale napokon tesné vedenie udržalo a vybojovalo dôležité 3 body do tabuľky skupiny B, v ktorej mu patrí s plným ziskom 9 bodov prvé miesto pred Plzňou. Simeoneho plán rotovania hráčov tak zatiaľ funguje.

Ešte zaujímavejšou správou je natiahnutie viacerých rekordných štatistických zápisov. Los Rojiblancos vyhrali 10. stretnutie za sebou vo všetkých súťažiach, prekonali vlastný klubový rekord v počte zápasov po sebe bez prehry, ktorý sa po tomto triumfe posunul na číslo 21! Zároveň opäť o jeden zárez vylepšili neuveriteľný rekord v počte viťazstiev v európskych pohároch v rade na počet 16. Cholovo Atlético pokračuje v prepisovaní histórie!