Iago zachránil v nastavení béčku alespoň bod

08/11/2011 14:17 // Sebyk // 541 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com

Výhra v nedělním zápasem s Coruxo CF by byla bývala posunula Atlético Madrid B na příčky zajišťující účast v play-off o postup do Segundy, Pantićův tým si však z Galície přes velkou převahu odváží pouze bod za remízu 0:0. Za tu ještě může být vděčný brankáři Iagovi, který vteřiny před koncem utkání lapil domácím pokutový kop. Rezerva Rojiblancos ale i přes ztrátu bodů natáhla svou šňůru neporazitelnosti již na úctyhodných sedm zápasů!

Samo utkání začalo poklidně, kdy domácí se snažili kontrolovat hru a mladí Atléti hrozili z brejků, Gerardova nadějná střela však byla zblokována. Ve druhé půli rozjeli Rojiblancos pravý kolotoč, Kaderova dalekonosná střela však trefila jen břevno, Cidoncha pak z dorážky mířil jen do tyče branky domácích. Pantić v závěru utkání posílil útok, ani tyto změny však nic kromě tlaku béčka nepřinesly.

Domácí Coruxo si v podstatě celý zápas nevypracovalo větší šanci, přesto to však mohlo být právě ono, kdo by bral tři body. V nastavení druhé půle totiž rozhodčí odpískal přísnou penaltu po přistrčení kapitána Regalóna. K pokutovému kopu se postavil náhradník Artunez, brankář Iago si však vybral správnou stranu, dokázal jeho pokus vytěsnit, a stal se tak hrdinou svého týmu.

V podstatě ihned po Iagově zákroku odpískal rozhodčí konec utkání a na třiadvacetiltého brankáře se sesypali vděční spoluhráči. Trenér Pantić jistě nebude mít radost z toho, že jeho tým nedokázal v utkání vydolovat tři body, béčko však opět předvedlo slušný výkon a není divu, že se srbským stratégem se spekuluje v souvislosti s pozicí hlavního kouče seniorského týmu. Šanci přiblížit se pozicím zaručující play-off bude mít béčko o víkendu, kdy doma přivítá Getafe B. Doufejme, že si v duelu se sousedy povedou lépe než senioři…

Coruxo CF 0-0 Atlético Madrid B

Sestava: Iago – Regalón, César, Míchel, Javi Cantero – Vicente, Kader (80. Omar), Cidoncha – Roberto (58. Pedro), Noguera, Gerard (71. Sergio Marcos)