Atlético Madrid CZ/SK

Hráči si spolupráci s Cholem pochvalují, atmosféru kazí jen kauza Reyes

05/01/2012 13:12 // Andres // 527 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com

Dva hráči Atlética, Juanfran a Radamel Falcao, předstoupili před novináře, aby poreferovali o prvních dnech Diega Simeoneho, který už v sobotu proti Málaze odkoučuje první zápas na lavičce Colchoneros. Nevyhnuli se ale ani druhému aktuálně velmi populárnímu tématu – přestupu Josého Antonia Reyese.

V kabině nyní vládne převážně optimistická nálada ze jmenování nového lodivoda. To potvrdil i Juanfran, který je sice v klubu sotva rok, okusí už ale třetího trenéra: „Jsme všichni velmi spokojeni s novým koučem, pracujeme velmi intenzivně a tvrdě. Vidíte na něm, že přišel plný touhy, býval to velký profesionál a jako trenér má stejné charakteristiky. Doufám, že se někam posuneme a navzájem si pomůžeme, abychom vytvořili skvělé Atlético,“ řekl hráč, který za čtyři dny oslaví 27. narozeniny.

Pozitivní nálada se podle slov Juanfrana však mísí s rozpaky ze situace kolem Reyese. Tu by podle něj měl klub vyřešit co nejdříve, aby měli všichni klid: „Kouč nám řekl, že mu José sdělil, že nechce zůstat. Není potřeba dalších problémů, takže klub i José by se měli, co nejrychleji to půjde, domluvit, aby vše proběhlo hladce,“ sdělil Juanfran, který ještě zdůraznil, že José Antonio měl několik skvělých momentů v červenobílých barvách, ale hráči přicházejí a odcházejí a důležité je hlavně blaho klubu.

Zpět ale ke změně kouče. Bývalý záložník Osasuny našel několik slov i pro odchozího Manzana: „Přeji mu strašně mnoho štěstí a doufám, že mu vše vyjde,“ vzkázal starému trenérovi. I on se ale moc těší na začátek s čistým štítem, protože za Profesora mnoho příležitostí nedostával: „My všichni teď začínáme od nuly, takže musíme tvrdě makat a v mém případě dát klubu úplně vše, aby věděl, že se na mě může spolehnout.

Ač primárně krajní záložník, kvůli nedostatku pravých obránců alternuje Juanfran i v zadní linii. Tam ho v posledních trénincích zkoušel i Simeone, sám hráč pak opět zopakoval, že je připraven nastoupit na jakémkoliv postu: „Ještě se mnou (Simeone) nemluvil o tom, na jaké pozici bych rád hrál, ale já chci hlavně pomoci týmu, kdekoliv mě bude potřebovat. Ať už budu hrát kdekoliv, vždy odevzdám své maximum,“ řekl závěrem Juanfran, jehož výkony jsou letos sice nevýrazné, proti jeho přístupu však nelze říci křivého slova.

K pár slovům o Atléticu se dostal také Radamel Falcao, který prezentoval nové kopačky značky Puma. Doufejme, že nové obutí spolu s Cholo Simeonem, se kterým se zná už z River Plate, vytvoří tu správnou chemii a Kolumbijec ještě ukáže, proč za něj Atlético vyskládalo rekordní částku. On sám si myslí, že je v dobré formě, ale hned dodal, že ví, že by měl skórovat častěji a doufá, že brzo splní očekávání fanoušků.

Co se týče staronového kouče, El Tigre věři, že by v tuto chvíli mohl být Argentinec tím pravým: „V situacích tohoto typu je někdy charakter a vášeň to, co dokáže tým zvednout.“ Velmi diplomaticky pak odmítl jakékoliv srovnávání Chola s Manzanem, když řekl, že se od každého přiučil něčemu a raději nastínil, v jakém rozpoložení se mužstvo nachází: „Hráči pokračují se stejnou mentalitou jako doposud – zvednout se a předvést lepší výkony než v první třetině sezóny. Doufáme, že počínaje sobotou začneme sbírat dobré výsledky,“ vyjádřil kolumbijský ostrostřelec přání snad každého příznivce Atlética.

Komentáře (3)
  1. jako bych tohle vsechno uz jednou nekdy cetl, konkretne tak pred ctyrmi mesici O:-)
    doufejme, ze tentokrat to vyjde lip…


Komentáře

No trackbacks yet.