Hráči Atlética v reprezentacích: září 2014

08/09/2014 22:40 // Atletico de Madrid // 686 zobrazení
Raúl Jiménez.

Raúl Jiménez se rozhodl v reprezentační přestávce zůstat s klubem.

V aktuální reprezentační přestávce se národní týmy sešly poprvé v nové sezoně. FIFA ve svém kalendáři vymezila prostor pro dvě mezistátní utkání a její členské země toho samozřejmě hodlají využít. Velká část mužstev má na programu dva přáteláky, pro ta evropská však již začíná kvalifikace na Mistrovství Evropy 2016. Po jednom přáteláku tak pro ně následuje první kvalifikační utkání. V nominacích pro zápasy v těchto termínech se objevilo hned 11 současných hráčů Atlética, což je jedno z největších čísel v posledních letech. K tomu můžeme připočíst i hráče, kteří se objevili v mládežnických výběrech a kmenové hráče mužstva, kteří v současnosti hostují a dostaneme se na číslo 15. Pojďme se podívat, jak si naši hráči vedli.

10. září

Brazílie – Ekvádor (1:0) [Přátelák]

Miranda v dresu Brazílie.

Tento zápas byl posledním v zářijových termínech, kterého se zůčastnil nějaký hráč Atlética. V dalším utkání hraném na americké půdě (konkrétně v New Jersey) zvítězila Brazílie těsně nad Ekvádorem. Vítězství kanárků zpečetil ve 31. minutě Willian po přihrávce Neymara. Miranda opět odehrál celý zápas a tentokrát byl jeho partnerem ve stoperské dvojici Marquinhos. Zajímavostí je skutečnost, že nikdo z obranné čtyřky (Danilo, Miranda, Marquinhos, Filipe) nefiguroval v nominaci na Mistrovství světa. Jak již napovídá výsledek, i tak si ale vedli defenzivně dobře a potvrdili, jak velký výběr defenzivních hráčů momentálně Dunga má. Nás může těšit, že Miranda byl jedním z pouhých čtyř hráčů (těmi dalšími byli Filipe, Neymar a Jefferson), kteří odehráli plnou minutáž v obou zápasech pod Dungou.

9. září

Chorvatsko – Malta (2:0) [Kvalifikace na EURO 2016]
Mario Mandžukić odehrál 79 minut a byl tedy na hřišti, když Luka Modrić v úvodu druhého poločasu vstřelil vítězný gól. Do zápasu se jinak zapsal použe žlutou kartou v úvodním poločase a vystřídán byl Ivicou Olićem.

Island – Turecko (3:0) [Kvalifikace na EURO 2016]
Island vstoupil do kvalifikace naprosto fantasticky, když vyrovnal své nejvyšší vítězství v historii soutěže. Nebohé Turky naprosto smetl zejména po vyloučeně Topraka z druhého poločasu, po kterém přidal další dva kusy k úvodnímu zásahu z prvního dějství. Arda Turan odehrál celý zápas, nicméně vliv na hru dokázal mít pramalý a podobně jako Mandžukić si připsal jen žlutou kartu.

Španělsko U-21 – Rakousko U-21  [Kvalifikace na EURO U-21 2015]
Pokračovala i kvalifikace na Mistrovství Evropy jednadvacítek. Španělé ztratili první body, když ve značně obměněné sestavě remizovali doma s Rakouskem. Saúl Ñíguez již vůbec nefiguroval v nominaci (stejně jako Sergi Roberto a Marc Muniesa) a prostor dostali hráči širšího kádru. Stejně tak se na hřiště nedostal Javi Manquillo, ten ale strávil celý zápas na lavičce náhradníků. Španělé dlouho díky gólu Sarabii vedli, v 5. minutě nastavení druhé půle ale vyrovnal Gregoritsch. Remíza Španělům ovšem stejně stačí k jistotě přímého postupu na závěrečný turnaj v České republice.

8. září

Estonsko – Slovinsko (1:0) [Kvalifikace na EURO 2016]
Slovinsko na úvod kvalifikace prohrálo v Estonsku a Jan Oblak tomu přihlížel pouze z lavičky náhradníků.  V tomto týmu jsou karty rozdány jasně, jedničkou je Samir Handanović, zkušený gólmn Interu Milán s mnohaletými zkušenostmi s velkým fotbalem. Oblak snad v budoucnu začne sbírat další minuty v brance, nejdříve ovšem musí začít chytat alespoň v Atléticu.

Španělsko – Makedonie (5:1) [Kvalifikace na EURO 2016]
Španělé vkročili do kvalifikace na příští EURO suverénně, když doma smetli Makedonii. V základní sestavě se objevili Koke a Juanfran, což jsou pro fanoušky Atlética skvělé zprávy. Koke byl celý zápas důležitým prvkem záložní řady (po Cescu Fábregasovi měl druhý nejvyšší počet přesných přihrávek, dokud nebyl v 77. minutě vystřídán Munirem) a Juanfran zase hrozil soupeři svými nebezpečnými průniky po pravém křídle. Náš pravý bek si připsal výbornou asistenci na druhý gól, když jeho parádní sklepnutí stačilo Pacu Alcácerovi pouze uklidit do prázdné brány.  Tímto gólem odčinil své zaváhání, neboť chvíli před ním fauloval protihráče ve vápně a Agim Ibrahimi z nařízeného pokutového kopu vyrovnával na 1:1. To však už samozřejmě Španěly vůbec mrzet nemusí a cenné tři body si připisují naprosto suverénně a zaslouženě. Raúl García bohužel celé utkání proseděl na lavičce.

Gól Paca Alcácera s Juanfranovou asistencí.

Jižní Korea – Uruguay (0:1) [Přátelák]
Druhý zápas asijského turné Uruguayského nároďáku se odehrál v jihokorejském Goayngu. V základu hostí opět nastoupili trio Atlética, tedy Cebolla, Godín i Giménez. A mladý Josema byl tím mužem, který celý zápas rozhodnul, když v 69. minutě hlavou uklidil míč do sítě. Cristian Rodríguez si připsal 79. start za národní tým, čímž na 6. místě tabulky Uruguayců s nejvíce starty za národní tým dotáhnul momentálně absentujícího Luise Suáreze. Bohužel musel střídat již ve 24. minutě, po zápase však bylo oznámeno, že důvodem byla pouze bolest v lýtkovém svalu, takže se nějaká jeho delší absence očekávat nedá.

Giménezův vítězný gól.

7. září
Chile – Mexiko (0:0) [Přátelák]
V Tomto zápase se žádný zástupce Atlética neobjevil, i přesto je pro nás ale zajímavý. Raúl Jiménez by totiž zcela nepochybně ve výběru Miguela Herrery figuroval, nebýt jednoho drobného detailu – jeho přestupu do Atlética. Diego Simeone je známý tím, že hráčům nedává zrovna dlouhou dobu hájení, a tak se Jiménez rozhodl zůstat během reprezentační přestávky v Madridu, kde se s Cholem a s nereprezentujícími spoluhráči lépe pozná (což je o podstatné o to více, že s týmem neabsolvoval velkou část letní přírpavy). Na tréninkovém hřišti jsme ho tak mohli spatřit dřít zejména po boku Gabiho a pozorovat, jak pomalu nasává klubovou atmosféru. Můžeme také očekávat jeho návrat do mexické reprezentace hned v příštím reprezentačním termínu, neboť Miguel Herrera (který je navíc Jiménezovým fanouškem ještě z dob vzájemného působení u Clubu América) pochopil Jiménezovo rozhodnutí a jakékoliv třenice jsou vyloučené. Jiménez se ve středu 10. září pochopitelně nezúčastní ani přáteláku v Bolívii, neboť na oba tyto zápasy se vztahuje jedna nominace.

Maroko – Libye (3:0) [Přátelák]
Yassine Bounou se konečně objevil v základní sestavě Maroka a hned velmi úspěšně. Maroko zvítězilo po gólech Belhandy, Barrady a Iajoura, nicméně Bono také přispěl svou troškou do mlýna. Po celý zápas byl v brance jistotou a připsal si několik výborných zákroků, díky kterým nakonec udržel čisté konto. Doufejme, že si nastolený trend udrží i do budoucna a Atlético tak bude mít dalšího pravidelného reprezentanta.

Srbsko – Francie (1:1) [Přátelák]
Francie jako pořadatel příštího Mistrovství Evropy nemusí hrát kvalifikaci, a proto si na program zařadilo další přátelský zápas. Trenér Deschamps notně protočil sestavu, a tak se Antoine Griezmann na hřiště vůbec nepodíval. Francouze nemusí remíza v obměněné sestavě proti doma silným Srbům kdovíjak mrzet, na vyladění formy mají, na rozdíl od ostatních evropských mužstev, totiž ještě skoro dva roky.

6. září
Brazílie – Kolumbie (1:0) [Přátelák]
Repríza čtvrtfinále Mistrovství světa nenabídla tak vyhrocenou bitvu, i tak nicméně viděla jednu červenou kartu. Po sporných zákrocích na Neymara byl v úvodu druhého poločasu vyloučen Cuadrado a novopečený brazilský kapitán nakonec utkání i rozhodl z přímého kopu. Poprvé od podzimu 2009 se v zápase za Seleção objevil Miranda. Vedle Davida Luize odehrál celý zápas a vedl si velmi dobře. Nový brazilský trenér Dunga s ním zřejmě počítá do budoucna, což je jistě dobře pro Mirandu i národní tým. Celý zápas rovněž odehrál Filipe Luís. A v 77. minutě byli diváci na Floridském Sun Life Stadium svědky návratu (na MS zraněného) Radamela Falcaa do národního týmu, když El Tigre na závěr zápasu vystřídal Jamese Rodrígueze.

5. září
Japonsko – Uruguay (0:2) [Přátelák]

Diego Godín a Javier Aguirre

Bývalý trenér Atlética Javier Aguirre se ve svém prvním zápase na lavičce Japonska utkal v Uruguayí. A nebyl to podařený debut, neboť diváci v Sapporu viděli zaslouženou prohru domácího týmu. Po velkých chybách japonské obrany se trefili Edinson Cavani a Diego Rolán. V týmu La Celeste se v základní sestavě objevili všichni tři Rojiblancos, tedy Cebolla Rodríguez, Diego Godín i José María Giménez. Všichni tři odehráli podařené utkání a i díky nim držela defenziva úřadujících jihoamerických šampionů pevně. V nominaci se již vůbec neobjevil Diego Ludano  (a ani Diego Forlán) a zařezení Giméneze do základní sestavy tak naznačuje, že s ním Óscar Tabárez napevno počítá vedle kapitána Diega Godína jako s pilířem zadních řad. Oba stopeři odehráli celý zápas, Cebolla byl v 73. minutě střídán za Álvara Perreiru.

4. září

Maďarsko U-21 – Španělsko U-21 (0:1) [Kvalifikace na EURO U-21 2015]
Španělská jednadvacítka neohroženě kráčí za postupem na Mistrovství Evropy a svou suverenitu potvrdila vítězstvím v Maďarsku. Na sedmém vítězství ze sedmi utkání měl klíčový podíl Saúl Ñíguez, který vstřelil jedinou branku zápasu. Španělé mají již zajištěný postup minimálně do baráže a k zajištění přímého postupu jim stačí pouhý jeden bod ze tří zápasů. Rovněž celé utkání na pravém beku odehrál Javier Manquillo.

Gól Saúla.

Chorvatsko – Kypr (2:0) [Přátelák]
Chorvatsko doma zvítězilo nad Kyprem a lví zásluhu na tom měl Mario Mandžukić. Letní posila Atlética totiž vstřelila oba góly a potvrzuje, že se po pomalejší přípravě dostává do střelecké pohody. Na hřišti strávil celých devadesát minut a měl několik dalších šancí, hattrick se mu ale zkompletovat nepodařilo.

Obě branky Mandžukiće.

Belgie – Austrálie (2:0) [Přátelák]
Belgie na svém domácím hřišti přivítala australské Socceroos a po vyřazení ve čtvrtfinále MS se jednalo o návrat na vítěznou vlnu. Svěřenci Marca Wilmotse zvítězili 2:0 po brankách Mertense a Witsela. Toby Alderweireld odehrál celé utkání a bohužel opět na pozici pravého beka, která mu dlouhodobě příliš nesvědčí. Můžeme pouze doufat, že bude buď přesunut do středu obrany nebo se na její pravé straně konečně začne aklimatizovat.

Francie – Španělsko (1:0) [Přátelák]
Tento zápas byl pro příznivce Atlética možná nejzajímavějším, neboť se v něm představili tři Rojiblancos a čtvrtý zůstal nevyužit na lavičce. Na straně Španělska nastoupili v základní sestavě Raúl García a Koke (který převzal po Xavim číslo 8), na straně Francie to byl Antoine Griezmann. García se statečně bil ve středu pole a odehrál slušných 58 minut, Koke pak celé utkání. Griezmann byl v 59. minutě vystřídán Loïcem Rémym, který o 15 minut později vstřelil jediný gól zápasu. Juanfran Torres bohužel zůstal po celý zápas nevyužit na lavičce náhradníků (debutující Daniel Carvajal odehrál na jeho pozici celý zápas).

3. září

Dánsko – Turecko (1:2) [Přátelák]
Arda Turan se i přes své zdravotní komplikace objevil na soupisce a nakonec i úspěšně zasáhnul do zápasu. Připsal si tak první minuty v oficiálním utkání v novém ročníku (mezinárodní přáteláky se narozdíl od těch klubových jako oficiálních počítají). Arda na hřiště naskočil v 68. minutě za Olcaye Şahana a do turecké hry svou aktivitou přinesl znatelné oživení. Rozhodující podíl měl i na konečném výsledku utkání, neboť právě po jeho akci padnul v 92. minutě vítězný gól. Skvělým průnikem po pravém křídle se zbavil obránce a přihrávkou pod sebe nabil Ozanu Tufanovi, který nechytatelnou (byť tečovanou) dělovkou rozhodnul o konečném výsledku zápasu.

Tufanův gól po Ardově akci.

Maroko – Katar (0:0) [Přátelák]
V nominaci na toto utkání se objevil brankář Yassine Bounou, který tento týden odešel na hostování do Zaragozy. Po celé utkání ovšem zůstal na lavičce náhradníků a na svůj třetí start za marocký národní tým si musí ještě počkat.