Atlético Madrid CZ/SK

HOSTOVÁNÍ: Atlético uvolnilo další čtyři mladíky

29/08/2016 23:45 // Sebyk // 1 364 zobrazení
Óliver se vrací do Porta.

Óliver se vrací do Porta.

Konec přestupového okna se blíží a vedení Atlética ještě narychlo dolaďuje konečnou podobu kádru pro letošní sezonu. V posledních několika dnech jej opustili hned čtyři mladí hráči – Óliver Torres, Javi Manquillo, Diogo Jota a Amath Ndiaye -, které klub uvolnil na hostování. Minimálně v případě prvních dvou jmenovaných se dá navíc očekávat, že se do Atlética již nevrátí.

Óliver, který si svými fotbalovými kouzly nikdy nedokázal podmanit kouče Diega Simeoneho, se nakonec podle očekávaní přesouvá do starého známého Porta, kde úspěšně hostoval již v sezoně 2014/15. Jedenadvacetiletý odchovanec stráví na severu Portugalska minimálně rok a půl, za jeho zapůjčení Atlético vyinkasovalo 2 miliony euro. Součástí obchodu je i opce na trvalý přestup, která by se měla pohybovat okolo 20 milionů euro, a dá se očekávat, že pokud Óliver naváže na své předcházející výkony, tak ji portugalský velkoklub uplatní.

V Portu se Óliver setká s Diogem Jotou, kterého Atlético teprve nedávno přivedlo za 7 milionů euro z Paços Ferreira, aby jej během několika týdnů poslalo zpět do Portugalska. Devatenáctiletý křídelní hráč sice během letní přípravy zaujal, ale v nabitém kádru Los Colchoneros by zřejmě hledal herní čas marně. Za zapůjčení rychlíka, který v minulé sezoně zaznamenal dvanáct branek a osm asistencí, Draci zaplatí 2 miliony euro. Portugalský klub si rovněž zajistil opci na trvalý přestup, která by měla činit 22 milionů euro.

Mimo Ólivera opouští Atlético i další prominentní zástupce skvělé generace odchovanců, která sbírala úspěchy na všech frontách, totiž Javi Manquillo. Dvaadvacetiletý krajní bek ani přes relativně úspěšné hostování v Marseille nefiguroval v plánech Diega Simeoneho, a klub se jej proto rozhodl na rok zapůjčit do anglického Sunderlandu. Černé kočky si rovněž zajistily opci na trvalý přestup ve výši 15 milionů euro, která zůstane v platnosti dokonce pro nejbližší čtyři sezony. Pokud navíc Manquillo v dresu svého nového chlebodárce naskočí alespoň do 25 utkání, opce bude automaticky aktivována a Sunderland bude muset odchovance Atlética vykoupit.

Madridský klub na rok opouští i hráč rezernvího týmu Amath Ndiaye. Dvacetiletý senegalský rychlík zaujal svými výkony během letní přípravy natolik, že se jej rozhodlo vypůjčit druholigové Tenerife. Na Kanárských ostrovech bude Amath hostovat jednu sezonu, součástí obchodu by neměly být žádné opce. Blízko odchodu do Segundy je i další hráč béčka, Héctor Hernández. Dvacetiletý útočník, který v minulé sezoně nepříliš úspěšně hostoval v Elche, by si tentokrát mohl vyzkoušet dres Zaragozy. Posledním odchodem, který bude třeba vyřešit, je Alessio Cerci. Devětadvacetiletý Ital je stále hráčem Atlética, které však o jeho služby již dále nestojí a vyhlíží konec jeho smlouvy, jež vyprší příští léto.

Komentáře (1)
  1. Oliver tores je mlady hrac.


Komentáře

No trackbacks yet.