Hostovačky: Diego Costa s dalším přesným zásahem, Raúl García potopil Barcu

18/02/2012 01:56 // Andres // 554 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com

Trojice JoelPulidoDiego Costa vletěli do naší rubriky jako velká voda a okamžitě se zabydleli v základní sestavě Raya Vallecana, Raúl García zase sestřelil Barcelonu. Závěrem vám pak přinášíme e exkluzivní rozhovor s novým střelcem a stoperem Franjirrojos.

Borja (Real Murcia): 19letý útočník se usadil na pozici žolíka. Proti Elche se opět dostal na hřiště až na posledních 20 minut, aby pomohl napravit nepříznivý stav 0:1. Místo toho však útočící Murcia dostala druhý gól a Borja se tak do zápisu utkání dostal jen inkasovanou žlutou kartou.

Leandro Cabrera (Numancia): Mladý stoper odehrál za Numanciu opět celý zápas, vlastní brance svého kolegy Pavóna nezabránil, jeho tým nakonec na hřišti Gimnàsticu vybojoval alespoň bod za remízu 1:1.

Rúben Micael (Real Zaragoza):  V klání na hřišti Espanyolu naskočil na hřiště v 61. minutě, aby pomohl ubránit jednobrankové vedení Zaragozy. Ta nakonec v nastaveném čase přidala ještě jednu branku a odvezla si cenné vítězství.

Raúl García (Osasuna):  Spolu s Lekićem patřil k nejvýznamnějším postavám pamplonských, kteří na Reyno de Navarra uvítali slavnou Barcelonu. Na jeden gól přihrál, ten vítězný pak dokonce sám vstřelil a svým výkonem, který mu vynesl místo v sestavě kola, se tučným písmem podepsal pod překvapivou výhru 3:2.

Rubén Pérez (Getafe): Pro zápas s Rayem Vallecanem opět nebyl povolán do nominace.

Joel, Jorge Pulido, Diego Costa a Dani Pacheco (Rayo Vallecano):  Kromě Pacheca, který se opět ocitl mimo nominaci, nastoupili všichni hned v základní sestavě. Diego Costa navázal na skvělý debut, v 65. minutě zvyšoval proti Getafe na 2:0 a ze hřiště byl stažen za velkého potlesku. I obrana fungovala perfektně a s pomocí Pulida, který odehrál celých 90 minut, Joel neinkasoval jedinou branku.

Diega Costu a Jorgeho Pulida si v mix zóně po zápase odchytl Gary Nunn, aby je vyzpovídal na téma jejich nového působiště. Brazilský útočník v prvních dvou zápasech zaznamenal hned dvě branky, on sám však tvrdí, že týmový úspěch je pro něj přednější: „Daří se, jsem momentálně velmi šťastný. Dnes jsme vyhráli a máme zase o tři body víc, to je nejdůležitější,“ řekl Diego Costa, který nedávno doléčil vážné zranění kolene, jenž jej vyřadilo na půl roku ze hry. „S každým zápasem se cítím lépe. Ještě to trochu bolí, ale věřím, že to není nic vážného. Musím všem poděkovat za podporu.

Druhý na řadě byl Jorge Pulido, obránce, který se přes zkušené stopery u Colchoneros vůbec probojoval do mužstva, když se mu proto naskytla šance v Rayu, bral ji všemi deseti: „Je skvělé hrát, moc jsem po tom toužil. Už minulý týden jsem říkal, že chci poděkovat trenérovi za důvěru do mě vloženou. Přišel jsem v pondělí bez odehrané minuty a v neděli jsem hrál proti Zaragoze, velmi důležitému rivalovi,“ řekl mladý obránce. Ten si také moc pochvaloval atmosféru na Vallecas: „Je neskutečná. Seděl jsem na tribuně se svými přáteli během zápasu s Athleticem, kdy jsem ještě nemohl hrát a všichni si ji pochvalovali. Je to tu jiné. Lidé sem přicházejí podpořit svůj tým, ať se děje cokoliv.

Oba hráči byli také dotázáni, zda jsou nějak sledování, nebo kontaktováni Atléticem: „Ne, jsem teď tu na Vallecas a když mi zavolají, tak jim odpovím, a když ne, tak mě to trápit nebude. Teď jsem tu a myslím jen na Rayo a svou práci,“ odpověděl Diego Costa. Ani Jorge Pulido nemá jinou zkušenost: „S nikým jsem nemluvil. Teď na Atlético nemyslím, jsem do konce sezóny tady a potřebuju se soustředit na další utkání,“ řekl 20letý Španěl.