Atlético Madrid CZ/SK

Hlavním úkolem prodloužit smlouvy

11/06/2012 21:25 // Andres // 870 zobrazení // zdroj: as.com

Vedení Atlética Madrid si pro toto léto stanovilo jasný úkol. Tím je podle posledních zpráv udržení drtivé většiny kádru, který dokázal vyhrát Evropskou ligu, nástrojem vedení jednak k odhánění potenciálních zájemců, jednak k udržení hráčů spokojených, se pak mají stát nové smlouvy pro některé vyvolené.

Přestupové léto Los Colchoneros díky omezeným finančním možnostem klubu zřejmě nepřinese žádné zvučnější jméno, pokud tedy nedojde k prodeji nejcennějších hráčů. Klub naopak hodlá zvolit přesně opačnou variantu oproti minulému létu, kdy prodeje Davida de Gey a Sergia Agüera přinesly prostředky pro obměnu takřka celého týmu. Sázet se tak příští sezónu bude zejména na sehranost kádru.

Svou práci už vedení odstartovalo prodloužením smlouvy Sergia Asenja, který mohl příští léto odejít zadarmo, a Gabiho, který obdržel nový kontrakt spíše za odměnu. V podobném schématu bude klub pokračovat. Z těch, kterým končí smlouva už za rok, bude klub chtít určitě udržet Gabiho parťáka Maria Suáreze, jednání o prodloužení působení defenzivního záložníka ostatně už podle médií začala a rýsuje se smlouva do roku 2016. Druhým hráčem, který by měl být novou dohodou spíše odměněn, pak podle deníku AS bude Filipe Luis.

Brazilský levý bek má sice rovněž, jako měl před prodloužením Gabi, smlouvu do roku 2015, podle jeho agenta se však na Filipeho vyptávaly kluby z Německa, Ruska i Itálie. Reakce Atlética byla jednoznačná – nabídka na prodloužení smlouvy, Filipe je neprodejný. Není se čemu divit, druhého hráče na post levého beka Rojiblancos momentálně nemají.

Posledním do party je stále Adrián. Po výborné sezóně se najednou zdá výkupní klauzule vy výši 18 milionů euro malá. Kontrakt ještě na tři roky by Atlético rádo o další sezónu prodloužilo, předmětem bude jistě i zvýšení platu, jednání se však vlečou. Klub vše podle médií vysvětluje tím, že nikam nespěchá. Nebo snad Adrián taktizuje a čeká na nabídku některého z větších klubů?

Komentáře (3)
  1. no asi je holt nutny vsechny ty smlouvy prodlouzit, coz je nemily, protoze na to zas pujde spousta prachu. hlavne doufam, ze se nakonec nejak dohodnou s adrianem *CRAZY*

    • No Adrián mě nemile překvapil, jestli se bojí nějakého většího závazku s Atléticem. Ho ta jedna sezona nějak nakopla a beztak už se vidí v Barce…bojím se, aby to příští sezonu nepoznamenalo jeho výkony…


Komentáře

No trackbacks yet.