Atlético Madrid CZ/SK

Guilavogui: Díky zprávám od fanoušků se cítím jako doma

15/09/2013 09:00 // Andres // 610 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Guilavogui pózuje s novým dresemI poslední letní posila už zapózovala s dresem Atlética. Josuha Guilavogui si v pátek odbyl svou prezentaci, ve VIP salónu francouzského záložníka doprovázeli prezident Cerezo a sportovní ředitel Caminero. Dva týdny předtím Francouz podepsal s Rojiblancos pětiletý kontrakt.

Jako obvykle nechybělo krátké představení hráče. „Touto akvizicí Atlético Madrid získalo jednu z perel francouzského fotbalu. Doufám, že zanechá hlubokou stopu v historii klubu a udělá velký dojem na naše fanoušky. Je nám potěšením přivítat mladého hráče, který touží dál růst a vynikat ve velmi náročné soutěži, kde bude hájit barvy našeho klubu. Rád bych ti popřál hodně štěstí a doufám, že s námi nezůstaneš jen pět let, ale mnoho dalších,“ uvedl Guilavoguiho Enrique Cerezo a předal mu dres s číslem 15.

Stejně jako Alderweireld se za pár dní 23letý hráč zapojil do tréninku teprve tento týden. I z toho důvodu oba chyběli v zápase proti Almeríi. „Absolvoval jsem s týmem tři tréninky a všichni mě velmi dobře přijali. Když přestoupíte do nového klubu, je to jedna z nejdůležitějších věcí,“ řekl Guilavogui.

Diego Simeone je znám, že požaduje vysoké tempo a nasazení i na trénincích, to však francouzského záložníka, který vyniká fyzickým fondem, nijak nezaskočilo. „Nebyl jsem překvapen. Musíme na sobě tvrdě pracovat, ale i Saint Etienne jsme hráli stylem s velkým nasazením,“ vyloučil Guilavogui jakýkoliv problém s pracovní morálkou svého nového trenéra.

Francouz také povyprávěl o svých prvních slovech právě s El Cholem. „Chvíli jsem s ním mluvil. Přivítal mě a zeptal se mě, jestli jsem spokojený s přestupem. Dal mi už i nějaké taktické pokyny a doufám, že budu moci ukázat vše, co ode mě očekává,“ říká hráč, který bývá občas přirovnáván k legendárnímu Patricku Vieirovi.

Od prvního dne po přestupu se Josuhovi od svých nových fanoušků dostalo obrovské podpory, zejména na sociálních sítích. „Dostal jsem velmi vřelé zprávy. V Saint Etienne jsem byl 8 let a už jsem tam byl jako doma, ale díky zprávám od fanoušků se cítím, jako bych okamžitě našel nový domov,“ pochvaluje si vášnivé fanoušky hráč, který přestoupil za částku mezi 10 a 12 miliony euro. Podle všeho byl do přestupu zatažen také investiční fond, který s úhradou přestupové částky pomohl.

Guilavogui pózuje v novém dresu

Komentáře (2)
  1. jo, presne, prej s tim opet vypomohl mendes, takze tu mozna mame kondogbiu no. 2 %-)

    z videa pusobil jako strasnej sympatak, je to snad prvni cernoch, jehoz francouzstine jsem naprosto bez problemu rozumel :D


Komentáře

No trackbacks yet.