Atlético Madrid CZ/SK

Griezmann: „O ponuke Atlética som nemusel rozmýšľať ani sekundu“

01/08/2014 14:17 // Mindrot // 752 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com
ag

Cerezo a Caminero predstavujú novú klubovú sedmičku.

Atlético včera večer v priestoroch Calderónu veľkolepo predstavilo svoju poslednú posilu, na prezentáciu Antoine Griezmanna sa prišlo pozrieť 6 000 ľudí. Najprv vo VIP salóne prezident Enrique Cerezo a športový riaditeľ José Luis Caminero predstavili Francúzov nový dres s číslom sedem, ktorý by mal hájiť v najbližších šiestich sezónach. „Atlético malo o mňa záujem už dlhšiu dobu,“ uviedol Griezmann a pokračoval: „Keď ma kontaktovali, jednali na rovinu. Je to skvelý klub s výborným projektom. Nemusel som o tom premýšľať ani chvíľu, Atlético je predsa šampiónom ligy.“

Odchovanec Errealy ďalej všetkých ubezpečil, že rozhodne nemieni stagnovať: „Prišiel som sem zbierať ďalšie skúsenosti, dúfam, že sa od svojich spoluhráčov a trénerov naučím čo najviac.“ Antoine ešte nemal možnosť stretnúť sa so svojím novým koučom Diegom Simeonem, no zdá sa, že filozofiu klubu má už v krvi: „Ak chcete pravidelne hrať a byť stále v základnej zostave, musíte tvrdo pracovať a odovzdávať absolútne maximum. Simeoneho ‚ísť od zápasu k zápasu‘ znamená obrovské úsilie a veľa práce.“

Komentáře (5)
 1. Tohle zkrátka nemůže dopadnout špatně. Naznačeny ambice s marketingově zajímavým hráčem. Už když se bral David Villa, tak jsem si říkal, že tohle otevře dveře velice kvalitním hráčům. Sportovně úspěšná sezóna pod dravým a hladovým Simeonem tomu samozřejmě napomohla. Ano, dříve se braly také hvězdy, ale nebyly tak vyzkoušené a staly se jimi až v průběhu času. A nebo nebyly tak marketingově ceněny. Antoine je osvědčený, má hezkou tvářičku a v tandemu s Mandžukičem naznačuje ambice. Nevím jak to přesně bylo, zda-li byl o tyto hráče velký zájem, ale už i tím, že „upřednostnili“ Atlético, už i tím naznačili jeho růst a vývoj ve světově uznávaný klub. TOP klub. AdM mi možná bude vyčítat růžové brýle. Ale já jen píši tak, jak to vidím. Po pravé ruce mám zrovna v plkátku jeho příspěvek, že Atlético by v LM skupinu s Dortmundem, Liverpoolem a Monacem vyhrálo. Jsem si jist, že bychom v takové skupině byli favority. Nejen pro nás samotné, ale i pro širokou veřejnost. Můžeme chtít být skromní, ale nemůžeme nevidět veřejné mínění. Bylo by slabošské uhýbat před tímto faktem. Doufám, že všichni v klubu ví, co dělají a situaci tohoto léta pečlivě analyzovali.

  • A samozřejmě vím, že tohle všechno záleželo, záleží a bude záležet na mnoho faktorech. Aby mne někdo špatně nepochopil. Atlético je TOP klub pod Simeonem, stačí aby on odešel a s ním by kus té aury v mžiku zmizel. A všechno tohle by se muselo budovat znovu nebo v lepším případě by ten další těžil z práce předchůdce. Vše je to o úspěších na sportovním poli. Tímto právem si dovolím tvrdit, že momentálně patří Atlético do uzšího kruhu těch nejlepších klubů. Je to dekáda, tím opravdovým top klubem samozřejmě nejsme. Teď jsme.

   • Za dekádu se omlouvám, to bych si přál. Ale s ohledem na dnešní poměry ohledně klubové věrnosti jsem to slovo blbě použil.

    Jsem rád, že jsem se ohledně svého fanouškovství vyhranil. Vždy jsem byl apatický, teď jsem se opravdu zamiloval. Stačí mi pohled na klubové logo a hned jihnu. Vždy jsem projevoval jen přízeň (Chelsea, Atlético, méně Fiorentina, Stuttgart, Lens), teď již jsem si vybral. V dobrém i ve zlém.

  • Myslim že jde o to, jakym způsobem rozpoznáváš velký kluby :) Osobně je dělim podle tří kritérií – podle aktuálních sportovních výsledků, podle historie a podle finanční síly. Podle aktuálních sportovních výsledků je samozřejmě momentální Atlético v nejužší světový špičce. Podle historie jsme též jasně třetí největší klub ve Španělsku a jeden z cca 10-15 nejúspěšnějších klubů. Podle finanční síly je nad náma ovšem hromada dalších klubů – Real, Barcelona, PSG, Monaco, Bayern, půlka Premier League.

   Sportovně je teď, aktuálně Atlético atraktivní destinace pro hráče z méně finančně silnejch klubů než je ono samo, případně pro hráče, kteří ve finančně silnějších klubech už nemají místo. Když budu konkrétní, tak pro Griezmanna je přestup do Atlética krokem nahoru a Atlético si ho mohlo dovolit, protože Sociedad je sportovně i finančně slabší klub a Atlético jednou má prachy na to, aby jeho přestup zaplatilo. Potíž je v tom, že to celý stojí na sportovním úspěchu, kterej je vrtkavej. Bez toho úspěchu by nebyly prachy a nikdo by k nám nechtěl. Ostatní kluby můžou hrát jak chtěj, ale vždycky přivedou ty nejlepší, protože je jednak zaplatí a druhak díky svejm finančním možnostem slibujou dlouhodobej úspěch a návrat na vrchol. Viz takovej Liverpool, poslední tři nebo čtyři sezony hráli sračku, ale měli tolik peněz, že prostě nakoupili dost hráčů, protočili několik trenérů a tu správnou úspěšnou kombinaci namíchali.

   Mandžukič a Villa byli zase hráči, kteří v těch větších klubech už neměli svoje místo, nebrali tak strašný peníze a chtěli odejít – a pro ně je též Atlético atraktivní destinace, protože jim dá ty samý (nebo jen mírně menší) prachy co brali v bejvalejch klubech a nabízí aktuální sportovní úspěch. Jsem si jistej, že kdyby Mandžukiče fakt chtěl Real, Barca nebo PSG, tak tam prostě skončí.

   Na druhý straně, když Barcelona skončila třetí v lize, tak pořád mohla koupit Suáreze za 80 mega. Suárez je hráč, kterej byl v uplynulý sezoně nejlepší v Premier League a jeden z nejlepších na světě. A takovýho hráče by Atlético nikdy nemohlo získat, protože na něj jednoduše peníze nemá a nikdy mít nebude. Jde o to, že Atlético může přitáhnout kvalitní hráče, ale nemůže přitáhnout ty nejkvalitnější hráče. Ty největší hvězdy finančně silnějších velkoklubů do Atlética nepůjdou, protože je jednak nezaplatí a druhak nenabízí takovou stabilitu, jako ta mnou výše vypsaná skupina.

   Další věcí je udržitelnost těch hárčů. Ty finančně silnější kluby si svoje hráče dokázou podržet za každou cenu, pokud chtějí. Real Madrid například neprodá Ronalda za 100 mega Man City. Atlético si tohle nemůže dovolit a musí prodávat. A hráči půjdou, protože jsou tady právě ty kluby, který nabízejí víc peněz a větší záruku dlouhodobýho úspěchu.

   Další věcí je skutečnost, že snad každej klub dokáže přitáhnout kvalitnější hráče než má, pokud se mu zrovna daří. BVB například dokázalo koupit Reuse, Aubamayanga, Mchitarjana nebo Ramose. Nicméně dost z nich zase půjde o dům dál, protože, again, jsou tu finančně silnější kluby, který jim daj víc peněz a jejich úspěch se nerozsype jako domeček z karet po odchodu jednoho trenéra :)


Komentáře

No trackbacks yet.