Gól Raúla Garcíu znamená pokračovanie víťaznej série Atlética!

01/10/2012 00:14 // Mindrot // 480 zobrazení

Colchoneros naďalej žijú svoj sen! Napriek absencii najväčšej hviezdy Radamela Falcaa sa im podarilo dobyť ďalší búrlivý štadión, zverencom argentínskeho trénerského mága Diega Simeoneho padol tentoraz za obeť svätostánok barcelonského Espanyolu, Cornellà-El Prat. Ide už o siedme víťazstvo Atlética v rade, z toho piate v lige. Zároveň ide o prvú výhru na tomto štadióne od decembra 2008.

Atlético je naďalej neporazené. Výhra nad Espanyolom sa podarila aj napriek chýbajúcemu Falcaovi a v druhom dejstve aj Ardovi, ktorý po hodine hry musel odstúpiť kvôli problémom so stehenným svalom. V útoku od začiatku nastúpil Diego Costa, ktorý bol však pozorne strážený a nedokázal sa presadiť, iniciatíva tak prešla na trojicu Arda Turan - Raúl García - Koke, ktorá úplne ovládla hru v prvom polčase. Neustála výmena pozícií a kombinácie s Filipem či Juanfranom na krajoch alebo s Mariom v zálohe viedli k celkovej dominancii červenobielych na trávniku.

Espanyol bol v prvej polhodine nevýrazný, ich výkon vôbec nezodpovedal mužstvu, ktoré nutne potrebuje vyhrať. Atléti najprv zahrozili hlavičkou Raúla Garcíu, ktorá mierila nad Álvaresovu bránu, Navarrčanovi však v tomto zápase nebolo súdené odísť bez gólu. V 30. minúte prišiel ideálny dlhý pas od Juanfrana, Raúl García peknou rybičkou poslal hostí do vedenia, 1:0! Tretí gól v treťom zápase - ešte donedávna nechcený hráč spláca prejavenú dôveru tým najlepším spôsobom. Domáci sa prebrali až po inkasovanom góle, vôbec prvú šancu si vypracoval Cristian Gómez, jeho strela však mierila mimo. Na druhej strane sa v dobrej príležitosti ocitol Koke, ani on však nemieril presne. Do šatní sa tak išlo za tesného vedenia Atlética.

Po prestávke domáci poriadne zvýšili obrátky v snahe vyrovnať čo najskôr a Colchoneros im to svojím pasívnym prístupom poriadne uľahčovali. Hneď v úvode druhého dejstva si Pericos vypracovali svoju najväčšiu šancu, Miranda si nepostrážil Longa, jeho tvrdú strelu zastavil až pozorný Curtois, ktorý zdá sa poslal svoje nepríliš isté výkony do zabudnutia a v tomto stretnutí sa ukázal vo veľmi dobrom svetle. Po hodine hry bol z trávniku nútene stiahnutý Arda, ktorý avizoval zranenie stehenného svalu. Po Falcaovi je to ďalšia citeľná strata, verme, že šikovný Turek bude čo najskôr v poriadku. Namiesto neho na ihrisko vybehol oslávenec Cristian Rodríguez a bol to on, kto svoj prvý dotyk s loptou takmer pretavil v gól. Po kombinácii s ďalším novým mužom na ihrisku, Gabim, Uruguajčan poslal volejom bombu na bránu domácich, Álvarez bol ale na správnom mieste.

Domáci sa vehementne snažili o vyrovnávajúci gól, keď sa im však aj podarilo dostať cez obranu Atlética, v bráne im zmaril všetky nádeje vo veľkej pohode chytajúci Curtois. Tak tomu bolo pri strele Víctora Sáncheza z väčšej vzdialenosti. Hostia ostávali stiahnutí na svojej polovici a ich hra pôsobila staticky, gól Espanyolu visel na vlásku. Len zriedka sa červenobieli dostávali bližšie k domácej bráne, z jedného protiútoku zahrozil Diego Costa, krížnu strelu Brazílčana však zblokoval Raúl Rodríguez. Šancu na vyrovnanie mal na druhej strane Stuani, ani on však neprelomil streleckú nemohúcnosť svojho tímu. Vzápätí sa lopta dostala k Cristianovi Rodríguezovi, ten prešprintoval polovicu ihriska, radosť z gólu mu pokazila až noha domáceho brankára. V závere zápasu sa do obrovskej šance prepracoval aj striedajúci Adrián, podarilo sa mu obohrať aj brankára Álvareza, gólovú strelu však zastavil domáci zadák Héctor Moreno. Podľa všetkého si pritom pomohol aj rukou, píšťalka rozhodcu však zostala nemá. V posledných okamihoch nervózneho druhého polčasu mal šancu vyrovnať Longo, skóre sa však nakoniec nemenilo a Atlético tak zakončilo týždeň plným bodovým ziskom z dvoch vonkajších zápasov.

Colchoneros odohrali zápas dvoch rozdielnych polčasov, kým v prvom boli na trávniku pánmi a hra sa odohrávala plne v ich réžii, druhý polčas však ani zďaleka nebol pod kontrolou červenobielych. Napriek tomu sa im podarilo udržať si čisté konto - iba druhé v tomto ročníku La Ligy - a zápas doviesť do víťazného konca. V ďalšom kole čaká Simeoneho zverencov boj s priamym konkurentom o horné priečky tabuľky, s Málagou, medzitým v strede týždňa však štadión Vicente Calderóna prvýkrát v tomto ročníku zažije aj atmosféru Európskej ligy, keď privíta zástupcu z našich končín, Viktoriu Plzeň. Vyjde pevnosť pri rieke Manzanares z týchto dvoch ťažkých súbojov aj naďalej nedobytá?