Atlético Madrid CZ/SK

Godínův problém

11/06/2011 22:25 // Sebyk // 461 zobrazení // zdroj: marca.com

Diego Godín se ihned po svém příchodu stal jedním z lídrů obrany Atlética a ač se mu nevyhnuly poklesy formy – ostatně tak jako celému týmu -, jeho první sezona v červenobílém dresu se dá hodnotit veskrze pozitivně. Uruguayský zadák je tak pevnou součástí plánů Atlética i na přístí sezonu. To však zároveň přidělává vrásky na čele vedení Los Colchoneros. Problémem totiž je, že Godín ještě stále neobdržel španělský pas, a nadále tak zabírá jedno ze tří povolených míst pro cizince na soupisce týmu.

Paradoxní na tom všem je, že Godín ve Španělsku žije již mnohem déle než potřebné dva roky. Administrativa Atlética však zažádala o získání španělského občanství až během této sezony. V tuto chvíli to vypadá, že Uruguayec by měl svůj nový pas co nevidět obdržet – konkrétně během července -, ve hře však nadále zůstává i možnost, že se o jeho novém občanství rozhodne až v listopadu, což by Atléticu výrazně zhatilo plány. Vedení klubu totiž počítá s první zmíněnou možností – zároveň by bylo však nerado, kdyby se opakovala situace z minulého léta, kdy totožný problém kolem Sergia Agüera nedopadl podle jejich představ. Tehdy to vše vyústilo v nucené hostování Eduarda Salvia, na kterého na soupisce prostě nezbylo místo.

V tuto chvíli je v kádru Atlética celkem šest hráčů bez pasu země EU. Godín doufejme občanství co nevidět dostane, s Diegem Costou ani Leandrem Cabrerou už klub v zásadě nepočítá. Oba jsou již sice způsobilí o španělské občanství zažádat, je však doslova nemožné, aby jej obdrželi před uzávěrkou soupisek. Tři povolená místa cizinců na soupisce by tak – zcela ideálně – zbývaly na MiranduEliase Mendese Eduarda Salvia. Atlético se ale přesto na přestupovém trhu zajímá i o hráče, kteří pas žádné země EU nemají (např. Salomón RondónArda Turan), a přetlak cizinců v Atéticu by tak ještě navýšili. Vedení Los Colchoneros tak stojí před další pořádně zapeklitou situací…

Jak byste problém kolem tzv. extracommunitarios řešili vy?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.