Atlético Madrid CZ/SK

Godína dále nahánějí velkokluby, Atlético chce Márqueze

11/10/2011 14:24 // Andres // 632 zobrazení // zdroj: atleticofans.com; marca.com; as.com

Přestupové období je za námi teprve něco přes měsíc a do začátku dalšího zbývají skoro tři, přesto už začínají vyplouvat na povrch nové spekulace. Atlético Madrid by mohl v zimě opustit Diego Godín, klub však také plánuje posilu do středu pole.

Uruguayský obránce se tuto sezónu netěší příliš velké vytíženosti, ze 12 zápasů odehrál pouhé tři a jeho dostupnosti plánují využít jak anglická Chelsea, tak i italský Juventus. Diego Godín měl toto léto vleklé zdravotní problémy a poté co kvůli svalovým potížím a nemoci vynechal skoro celou Copa Américu, nebyl zcela fit ani v předsezonní přípravě.

Oba zmíněné týmy se o El Faraóna nezajímají poprvé. Juventus se snažil Godína získat už v roce 2007, ale nakonec dal přednost Jorge Andrademu. Neuspěl pak ani toto léto. Podobně neúspěšné pokusy zažila i Chelsea. Ta za Godína podala údajně už dvě nabídky, když v zimě se jej snažila získat spolu s Agüerem, v létě potom nabízela 12 milionů euro. Ani jedna nabídka však vedení Los Colchoneros neobměkčila. Teď údajně anglický gigant hodlá nabídnout až 15 milionů euro, aby nahradil odcházejícího Alexe. Atlético však Godína podle deníku AS nechce prodávat, dokud se nepotvrdí, že Miranda je skutečně obráncem pro první jedenáctku.

Deník AS rovněž informoval o tom, že klub je domluvený na podmínkách s Javim Márquezem. Defenzivní záložník Espanyolu se nemůže s vedením svého klubu dohodnout na nové smlouvě. Ta stávající mu má vypršet už za dva roky a toho chce využít Atlético Madrid a přivést Márqueze v létě do svého týmu. Chus Medina, agent Márqueze, nicméně včera jakoukoliv dohodu popřel.

Klub pokračuje v hledání náhrady za Paula Assunçãa, kterého se chtěli Los Colchoneros zbavit už toto léto, a právě Márquez může být jednou z variant. Katalánský záložník má výkupní klauzuli ve výši 8 milionů euro a vedení Atlética Madrid doufá, že jej příští léto při posledním roku smlouvy bude možno získat se slevou.

Trenér Los Colchoneros pro příští sezónu už bude moci na pozici defenzivního záložníka počítat i s Rubénem Pérezem, který tuto sezónu tráví na hostování v Getafe. Jaké možnosti byste dali přednost?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.