Atlético Madrid CZ/SK

Godín: Žádné výmluvy – musíme se dostat do Ligy mistrů

16/07/2011 12:41 // Sebyk // 393 zobrazení // zdroj: marca.com

Diego Godín, vůdce obrany Atlética, si před klíčovým zápasem Copa América Argentinou o postup do semifinále našel několik chvil pro reportéra deníku Marca. Do natolik důležitého klání však Uruguayec bohužel nezasáhne – krátce po tom, co stihl doléčit své staré zranění, jej totiž zasáhl zánět krčních mandlí. V následující sezoně si řízný stoper přeje, aby si udržel stabilní výkonnost, usadil se v základní jedenáctce a zajistil si kvalifikaci do Ligy Mistrů.

  • Jak si představujete svou druhou sezonu v Atléticu?

Chtěl bych se dobře představit v přípravě a ve výsledku nastupovat častěji. Je pravda, že minulá sezona byla trochu zvláštní, jako na houpačce. Měl jsem několik zranění a bohužel se mi po nich nepodařilo dostat do té nejlepší formy. V následující sezoně bych chtěl navázat na svou stabilní herní výkonnost z Villarrealu a odehrát co nejvíce zápasů.

  • Co by vám k definitivnímu usazení se v týmu pomohlo?

Hlavně vyhnout se dalším zraněním. Musel jsem podstoupit třeba operaci slepého střeva, která mi trochu zhatila plány. Kouč mě šest týdnů nepostavil a to mělo svůj vliv. Chtěl bych se konečně naplno prosadit v obraně Atlética. V minulé sezoně si celý tým nedokázal udržet formu – nejdřív výhra, pak zase prohra…v té příští bych si chtěl udržet více vyrovnanou výkonnost a hrát s Atléticem o čelní příčky.

  • Mohl jste klub toto léto opustit…

Ne, nechtěl jsem v tuto chvíli odejít, ač tady byl zájem z Chelsea. Žádné další nabídky jsem ale neměl, alespoň mi o žádných můj agent neřekl. Plánuji se brzy vrátit do Madridu, představit se v dobrém světle v přípravě a pomoci týmu. Dokázali jsme už získat Superpohár, klub mě vždycky podržel, stejně tak spoluhráči. Chtěl bych zažít v Atléticu dobrý rok, a poděkovat tak klubu i fanouškům. Z kontraktu mi zbývají ještě čtyři roky a v Madridu jsem velmi šťastný.

  • Co víte o Manzanovi?

Z technického hlediska vůbec nic. Od mých přátel a jeho bývalých svěřenců Martína Cácerese a Choriho Castra na něj jsou ale dobré reference. Doufám, že si s novým trenérem dobře sedneme.

  • Minulý rok byla pro Atléty pohroma. Proč by se měli fanoušci těšit na tu příští?

Kvůli naší společné lásce k těmto barvám a klubu. Na hřiště jsme pro klub chodili zemřít, dávali jsme, co jsme mohli. V té příští musíme být mezi nejlepšími čtyřmi – žádné výmluvy. Je důležité dostat se do Ligy mistrů, to je náš velký cíl.

  • Ale bez Kuna bude všechno složitější, ne?

Kun je pro nás velmi důležitým hráčem. Lidi se na Calderón chodí koukat na svoje idoly – Kuna, Forlána… Určitě by bylo těžké smířit se s jeho ztrátou, ale pokud se tak stane, klub jej jistě plnohodnotně nahradí.

S Diegem vše bude bez problémů a myslím, že dodrží svůj kontrakt. Jsem si jistý, že překoná všechnu tu kritiku z uplynulé sezony. Jako jeho přítel vím, že když jde na hřiště, tak dává Atléticu všechno. Jinou věcí je, jestli si jeho setrvání přeje klub. O tom ale nic nevím a nerad bych se k tomu vyjadřoval.

  • Nedávno jste konečně obdržel španělské občanství…

Abych pravdu řekl, tak ač všechna média psala, že jsem jej již obdržel, tak mě nikdo oficiálně nekontaktoval. Pokud mají média pravdu, tak bych z toho měl samozřejmě obrovskou radost, navíc by to pomohlo klubu vyřešit problém s cizinci.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.