Atlético Madrid CZ/SK

Godín: Simeone chce, abychom se do bránění zapojovali všichni

14/01/2012 18:40 // Sebyk // 498 zobrazení // zdroj: as.com, marca.com

Velmi speciální zápas čeká zítra stopera Atlética Diega Godína – postaví se totiž proti Villarrealu, klubu, který jej přivedl do Španělska a odkud před dvěma lety zamířil do Madridu. „Je to pro mě velmi zvláštní utkání, na Villarreal rád vzpomínám, protože to byl on, kdo mi dal šanci zahrát si v Evropě a ohromně mi pomohl v začátcích mé kariéry. Stále tam mám mnoho přátel, na to utkání se obzvlášť těším,“ tvrdí uruguayský obránce.

Godínovi bývalí spoluhráči by však od řízného stopera neměli zítra na hřišti očekávat žádné kamarádíčkování. „Toužíme v nedělí zvítězit, pro získání tří bodů uděláme cokoliv. Oni jsou sice ve složité situaci, ne a ne vyhrát, ale právě i kvůli tomu je to velmi nepříjemný a odhodlaný soupeř. V této sezoně měli obrovský kopec smůly, navíc se potýkali se zraněním klíčových hráčů. Myslím, že se co nevidět zvednou, ale doufám, že ne proti nám,“ řekl Godín s úsměvem na rtech.

El Faraón také promluvil o stylu, který se nový kouč Diego Simeone snaží hráčům Atlética nyní vštípit. „Je to mnohem více o nasazení, pohybu a aktivním napadání. Simeone sází na jistou hru vzadu, kde vyžaduje naprostou organizaci a řád. Od každého jednotlivého hráče chce, aby se zapojoval do bránění – od gólmana až po hrotového útočníka. Je to fyzicky velmi náročný styl, ale my jsme ochotni bojovat o každý balon a nechat na hřišti život,“ popisuje Godín odhodlanost, která teď vládne v kabině Rojiblancos.

Vše nasvědčuje tomu, že vzhledem k absenci Álvara Domíngueze zaviněné karetním trestem, zítra Godín nastoupí v srdci obrany po boku Brazilce Mirandy. Uruguayskému stoperovi je však jedno, s kým ve středu defenzívy nastupuje: „Vždy se oba snažíme na hřišti odvést maximum, nehledě na to, vedle koho hrajeme. Co se stylu hry týče, jsme sice oba velmi odlišní, to však neznamená, že nejsme kompatibilní,“ tvrdí Godín.

Na závěr padla klasická otázka na přestupové spekulace, které uruguayského stopera de facto od jeho příchodu do Atlética spojují s evropskými velkokluby. Godín však o žádném zájmu jiných týmů neví a chce zůstat v Atléticu. „Neplánuji nikam odejít. Cítím se tu spokojený, jsem pod smlouvou a spekulace jsou prostě spekulace,“ pokrčil stoper rameny.

Komentáře (2)
  1. Presne to je to čo chýbalo našim borcom. Dostatočné nasadenie! A to je potrebné, aby všetci bránili a naopak v prípade útoku všetci, väčšina sa zapájala do útoku a obrana sa vysúvala vyššie a zachytávala už na polke útoky súpera. To chce praktikovať Diego a to sa mi páči a chce a požaduje od hráčov neustálu a väčšiu aktivitu. Come on Diego!!! *BRAVO* *THUMBS UP*

    • To je pravda s tím nasazením, ale pořád to jsou jenom slova, tak uvidíme, jestli zvládnou hrát alespoň tak, jako proti Málaze, pravidelně.
      Na nějakou vysokou obranu nemáme podle mě dost rychlé stopery, to by tam musel nastupovat náš milovaný Perea :D Spíš to vidím tak, že dost zalezený vzadu zůstane vždycky minimálně jeden střední záložník…


Komentáře

No trackbacks yet.