Atlético Madrid CZ/SK

Godín: Musíme začít sbírat body, pokud chceme do Ligy mistrů

27/10/2011 18:45 // Andres // 708 zobrazení // zdroj: atleticomadrid.eu

Diego Godín kroutí za Atlético Madrid druhou sezónu a zatím není tak důležitým článkem, jako tomu bylo loni. Jeho situace se však pomalu zlepšuje a střední obránce doufá, že se brzo opět stane důležitým členem sestavy.

Uruguayský obránce odehrál nyní po dlouhé době i vinou menšího zranění Domíngueze dva zápasy po sobě a nemůže ho než netěšit, že mu Manzano konečně důvěřuje: „Předtím jsem moc nehrál, ale teď jsem odehrál dvě dobrá utkání proti Granadě a Mallorce, což mi pomohlo se sebevědomím. Je mi jasné, že tu budou rotace, máme široký kádr a abyste hráli, musíte předvádět dobré výkony. Ať už ale proti Athleticu nastoupí kdokoliv, doufám, že odvede dobrý výkon a vyhrajeme,“ řekl Godín.

El Faraón ale moc dobře ví, že v Katedrále s jednoduchou výhrou počítat nemůže: „Je to jedno z utkání proti přímému rivalovi. Athletic má teď dobrou formu a bude to velmi těžký protivník. Minulý rok jsme je na jejich hřišti sice porazili, ale bude to těžké, bude jim fandit celý stadión,“ říká střední obránce Atlética.

Minulou sezónu tak zatím možná může Diego Godín považovat za úspěšnější, přestože mu značnou část sebrala zranění a následná zotavování: „Sotva jsem přišel a vyhrál jsem pohár. Ale sezóna byla docela rozpačitá, nesplnili jsme naše cíle. Se sebou jsem byl ale spokojen, i když nejprve zranění kolene a pak operace slepého střeva mi sebraly hodně času,“ zavzpomínal. „Letos chceme opět do Ligy mistrů. Abychom ale splnili naše cíle, musíme začít sbírat body,“ poznamenal El Flaco, jak se také Godínovi říká. Tentokrát byl ale Godín dotázán na původ jiné přezdívky: „Jeden uruguayský novinář mě nazval Faraónem po zápase s Egyptem, kdy jsem dal první branku zápasu. Od té doby mi to zůstalo.

Nejvíce skloňovaná otázka „Proč Atlético nedává góly?“ byla samozřejmě položena i Godínovi: „Nevím, nemáme nějaký zvláštní recept. Je to více méně o tom, jestli to tam spadne nebo ne. Je zřejmé, že nám chybí štěstí, protože kvalitní hráče vepředu máme,“ myslí si Uruguayec.

Závěrem rozhovoru bylo ještě „číslo 2“ Atlética Madrid dotázáno na oblíbený film a písničku. Uruguayský obránce je velký fanda akčních filmů a asi i proto vybral Man on Fire s s Denzelem Washingtonem. Jako oblíbenou píseň pak jmenoval „Cielo de un solo color“ od „No te va a gustar“. A koho by si s sebou vzal na opuštěný ostrov? „Kamaráda, abych se nenudil.

Komentáře (1)
  1. ma pravdu chlapec *DEVIL*
    diky za objasneni prezdivky *THUMBS UP*
    a verim, ze na opustenem ostrove by se s kamaradem jiste nenudil :D


Komentáře

No trackbacks yet.