Gimnástica Segoviana – Atlético Madrid 0-8

14/07/2011 23:53 // AtletiSK // 399 zobrazení

Atlético Madrid si poľahky poradilo aj s druhým súperom v predsezónnej príprave, s mužstvom Gimnástica Segoviana, tentoraz v pomere 8-0. Zápas sa odohral na štadióne La Albuera v nádhernom meste Segovia, kde si Los Colchoneros odskočili z tréningového kempu v Los Ángeles de San Rafael. Domáce mužstvo bude od budúcej sezóny hrať v Segunda División B, jednalo sa teda o kvalitnejší celok akým bol prvý súper, CD Arcángel. Napriek tomu súper nekládol o moc väčší odpor.

Tréner Gregorio Manzano začal opäť s kombinovanou zostavou plnou mladíkov z rezervy a systémom 4-4-2. Základnú jedenástku tvorili: Iago – Manquillo, Regalón, Pulido, Filipe Luis – Raúl García, Koke, Saúl, Noguera – Pedro, Collado. Hneď od úvodných minút nebolo o výsledku a vývoji zápasu pochýb. V 6.minúte strelil po rohovom kope úvodný gól hlavou obranca Regalón, o 10 minút pridal druhý zápis ľavý bek Filipe Luis. Do 26.minúty bolo už 4-0 pre hostí, po góle si pripísali obaja mladíci v útoku Collado a Pedro. Potom sa stretnutie upokojilo a do konca polčasu už gól nepadol.

Do druhého dejstva vybehla na ihrisko takmer kompletne nový tím, zostal jedine stopér Regalón. Manzano zmenil systém na 4-3-3, zostava teda vyzerala nasledovne: Joel – Valera, Regalón, César, A. López – Assuncao, Gabi, MéridaJuanfran, Reyes a Diego Costa. Dominancia Atlética pokračovala a do listiny strelcov sa postupne zapísali Diego Costa, Juanfran, Mérida a výsledne skóre na 8-0 uzavrel druhým gólom Costa.

Atlético nastúpilo prvýkrát v nových oficiálnych dresoch. Zápas z tribúny sledovali aj Salvio, Miranda a Silvío, ktorý si na tréningu privodil menšie zranenie. Gregorio Manzano bol po zápase spokojný: „Som rád, že to, čo trénujeme, sa dnes pretavilo do praxe.“ Víťazstvo je síce jasné a opäť sa v dobrom svetle predstavili mladí hráči, ale pri všetkej úcte ku kvalite súpera, Gimnástica Atlético nepreverila. Dokonca modro-červení dokázali dať dohromady len 9 hráčov prvého tímu. Na skutočnú ukážku sily tohtoročného tímu si teda budeme musieť počkať. O dva dni nastúpi proti ďalšiemu klubu zo Segunda B, proti RSD Alcalá v historickom meste Alcalá de Henares. Zápas by mal byť konečne aj v televízii, vysielať ho bude Telemadrid a mal by sa tak dať sledovať aj cez internet.