Atlético Madrid CZ/SK

Gil Marín se sháněním financí na přestupy slaví úspěchy

26/06/2013 00:02 // Andres // 566 zobrazení // zdroj: marca.com
...a pomáhá mu s tím opět Jorge Mendes

...a pomáhá mu s tím opět Jorge Mendes

Atlético by rádo získalo alespoň do jisté míry ekvivalentní náhradu za Falcaa, přivedlo Diega a jednoho obránce a posílilo křídlo a střed zálohy, má ale financemi svázané ruce. Vedení ale rozhodně nelze upřít snaha potřebné prostředky získat.

V médiích probleskla zpráva, že Atlético má z transferu Falcaa, z kalkulovaných příjmů z Ligy mistrů a od sponzorů k dispozici momentálně 30 milionů euro na přestupy. Pokud by však chtěla uspokojit všechny výše jmenované Simeoneho přání, byla by potřeba cifra spíše ještě tak o 20 milionů vyšší.

Marca tento týden informovala o cestě Gil Marína do Ázerbájdžánu na schůzi s hlavním sponzorem Atlética, později pak měl ředitel Atlética navštívit americkou Atlantu s hlavním tématem financování klubu.

Nebylo by to Atlético, kdyby se v honbě za úspěchem alespoň někde neupsalo ďáblu. 5 milionů euro prý klub získá od Jorgeho Mendese za postoupení 20%-25% podílu z budoucího možného prodeje talentovaného Ólivera Torrese. Superagent má tak mít slovo v případě každé nabídky na 20-25 milionů euro, aby nedošlo k situaci, kdy by Colchoneros blokovali přestup, ze kterého by Mendesovi mohl plynout zisk z investovaných prostředků.

Další finance mají přitéct ze São Paula. Když Atlético prodalo v roce 2010  Brazilcům za 1 milion euro Clébera Santanu, součástí obchodu bylo i získání 30% práv Wellingtona, defenzivního záložníka, o jehož přestup nyní jedná Šachtar Doněck. Jednání se zdají na dobré cestě a klub by prý mohl obdržet částku mezi 3 a 4 miliony euro.

Se zvýšením likvidity by se tak konečně mohlo rozhýbat všechna jednání, která momentálně stojí na mrtvém bodě. Simeone vyjádřil přání mít hlavní osu mužstva pohromadě už 5. července, kdy tým začne předsezonní přípravu, je tedy pravděpodobné, že se v příštích dvou týdnech kabina Atlética opět rozroste.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.