Atlético Madrid CZ/SK

Gabi: Je na nás celou tu sérii zvrátit

29/10/2011 23:38 // Sebyk // 674 zobrazení // zdroj: marca.com, madridatleticos.com

Při dnešní předzápasové tiskové konferenci na sebe vzal nelehký úkol předstoupit před média Gabi Fernández, jeden z náhradních kapitánů Atlética. Tým na hřišti předvádí podprůměrné výkony, nálada v kabině se nachází na bodu mrazu a fanoušci volají po odvolání trenéra Manzana – červenobílý klub se před zítřejším utkání se Zaragozou jistě nenachází zrovna v nejjednodušší situaci…

Gabi, v jaké náladě se tým nachází po špatné výsledkové sérii z posedních zápasů?

V kabině vládne velmi špatná nálada. Nikdo není šťastný ohledně situace, ve které se nacházíme, a přitom jsme za to odpovědní právě my. Teď je na nás celou tu sérii zvrátit. Nacházíme se na křižovatce: buďto se konečně odrazíme nahoru, nebo zabředneme ještě hlouběji.

Jak si vysvětlujete sérii sedmi zápasů bez vítězství?

V některých zápasech jsme hráli dobře a zasloužili si vyhrát – třeba proti Osasuně nebo Seville. Nepodařilo se to však a sami jsme se dostali pod tlak. Někteří hráči teď nevědí, co hrát, nejsou na to zvyklí.

Zítra hrajete proti svému bývalému týmu, ve kterém jste navíc navlékal i kapitánskou pásku. Tohle ale asi není ten nejlepší moment pro takový zápas, že?

Ne, není. Musím zavrhnout myšlenky na nostalgii. Je to klíčový zápas. Musíme vyhrát, ať už jakkoli. Od pondělí dále budu Zaragoze přát jen to nejlepší, ale zítra ne.

Co řekl včera Manzano týmu?

Nemůžete vinit našeho kouče z toho, v jaké situaci jsme. Říkal, že jsme hráli špatně. My sami jsme nedokázali splnit jeho pokyny. Teď se společně snažíme postavit můstek, od kterého bychom se mohli odrazit zase nahoru.

Myslíte si, že týmu schází charakter?

Spíše než nedostatek charakteru občas nevíme, co a jak přesně hrát. Proti Athleticu jsme odehráli první půli velmi dobře, v té druhé jsme ale udělali smolnou chybu, dostali jsme gól a najednou jsme nevěděli, co dělat.

Zítra je na Calderónu naplánována Día de las Peñas

Víme, že fanoušci budou zítra chtít vidět skvělý fotbal. Musíme být na zápas mimořádně připraveni. Od fanoušků už nemůžeme žádat více.

Na stupnici od jedné do deseti – jak moc stojí tým za Manzanem?

Všichni za ním plně stojíme. Musíme mu věřit, on nám může pomoci dostat se znovu nahoru.

Umíte si představit, že zítřejší zápas bude Manzanův poslední na lavičce Atlética?

Zítra je to důležitý zápas pro nás všechny. Budeme hrát za kouče i sami za sebe. Nechceme se vidět ve spodku tabulky.

Komentáře (2)
  1. fakt divnej rozhovor %-)
    obcas se mi ani nechtelo verit, co to vlastne rika, tak jsem si to overoval u nekolika zdroju. v nekterejch mistech zni az rezignovane, hodne me dostala ta cast, kde rika, ze tym vlastne nevi, co hrat, ze nekteri hraci na tohle nejsou zvykli. wtf? tak to je v tom pripade jednoznacne manzanova chyba!
    uprimne receno si myslim, ze atletico potrebuje profesionalniho psychologa… *MONOKL*

  2. Tohle je teda fakt hodně zvláštní rozhovor…vypadá to, že hráči fakt v Manzana ani už moc nevěří. Přitom to není dávno, co Manzano na tiskovkách zářil, rozdával úsměvy a všichni v něj věřili. Kolik změní pár zápasů….


Komentáře

No trackbacks yet.