Atlético Madrid CZ/SK

Kapitán Gabi: Doufám, že Diego tu bude tuhle sezonu s námi

13/07/2012 14:19 // Sebyk // 737 zobrazení // zdroj: marca.com

Záložník Gabi Fernández, který se po odchodu Antonia Lópeze, Luise Perey a Álvara Domíngueze stane novým kapitánem Atlética, se při představování klubového autobusu rozpovídal o uplynulé sezoně a o cílích klubu v té nadcházející.

„Konec minulého ročníku byl velmi dobrý. Na posledních pěti měsících můžeme stavět. Tým byl konkurenceschopný v každém zápase, posbírali jsme plno bodů a vyhráli jsme trofej,“ naznačil Gabi, jakým směrem by se tým chtěl ubírat.

„Tam bychom chtěli navázat. Chceme jít dále od zápasu k zápasu, vydat ze sebe na každém tréninku všechno a s pomocí trenéra jako tým i nadále růst,“ pokračoval osmadvacetiletý záložník. „Teď v přípravě bude potřeba nabrat fyzickou kondici, na začátek ligy všichni hledíme s netrpělivostí,“ tvrdí bývalý tahoun Zaragozy. „Hlavním cílem týmu budou samozřejmě příčky zajišťující účast v Lize mistrů,“ vyhlásil Gabi.

Osmadvacetiletý odchovanec Atlética se také nechal slyšet, že doufá, že se klubu podaří získat playmakera Diega, který v Madridu zazářil na hostování z Wolfsburgu. „Tenhle klub dělá všechno pro to, aby se mu podařilo Diega získat. Všechno je to ale záležitost dvou klubů. Doufám, že Diego tu bude tuhle sezonu s námi, je to skvělý hráč. Ať už ale s ním, nebo bez něj, myslím, že tým má dostatečnou kvalitu na to, aby získal Evropský superpohár a umístil se mezi prvními čtyřmi,“ nepochybuje Gabi.

Řeč přišla i na nové posily klubu – Turka Emreho, Argentince Catu Díaze a Uruguayce Cebollu. „Jejich hlavním přínosem je to, že jde o velmi zkušené hráče, kteří jsou zvyklí hrávat na nejvyšší úrovni, vědí, jaké to je bojovat o trofeje, a mají ambice,“ vítá Gabi nové tváře. „Tenhle tým takové hráče potřebuje, určitě mu toho mohou dát hodně. Nepochybuji, že do něj rychle zapadnou,“ míní střední záložník, kterému fanoušci díky jeho tvrdé hře začali v minulé sezoně z legrace říkat Řezník z Calderónu.

Na závěr rozhovoru se Gabi také rozpovídal o své (staro)nové roli kapitána mužstva. „Víc odpovědnosti je vždycky dobré. Vždy pro mě bylo snem oblékat dres tohoto klubu a chci jej reprezentovat, jak nejlépe budu umět. Zbylí kapitáni letos mužstvo bohužel opustili, doufám ale, že se jim bude v jejich nových působištích dařit. Dali toho tomuto klubu opravdu hodně, teď připadne tahle zodpovědnost mně. Jsem hrdý a nadšený,“ zakončil kapitán Gabi.

Komentáře (2)
  1. heh, Calderón Butcher :D no tak dúfam, že to s tým Diegom naozaj myslia vážne

  2. fakt jsem zvedavej, kdo budou dalsi kapitani O:-)


Komentáře

No trackbacks yet.