Atlético Madrid CZ/SK

Gabi: Budeme mít skvělý tým

20/07/2014 17:22 // Andres // 903 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

2014_07_19_gabiPrvní tiskové konference z letního soustředění v Los Ángeles se nezúčastnil nikdo jiný než stálice v dresu Atlética Madrid a kapitán týmu Gabi. Záložník, který nedávno oslavil 31. narozeniny, vyjádřil nadšení novou podobou týmu, od kterého i nadále očekává boj o ty nejvyšší příčky až do poslední minuty. „Klub pracuje dobře, budeme mít skvělý tým a především zůstaneme konkurenceschopní,“ říká Gabi

Mnoho fanoušků neskrývalo zklamání nad tím, že přes prohlášení vedení o tom, že klub nemá potřebu prodávat žádného z hráčů základní sestavy, jich za různých okolností odešlo již 5, tedy téměř polovina. Pokud k tomu přičteme odchody Adriána, Diega, Sosy a pravděpodobný přestup Cebolly, vyjde nám, že týmu nezbývá, než projít razantní přestavbou. Gabi i tak ale chválí práci vedení klubu na udržení základního bloku, když to za hráče jako Koke, Arda, Godín nebo Miranda odmítlo nabídky celkem přes 200 milionů euro a někteří z hráčů včetně právě kapitána týmu si vysloužilo vylepšený kontrakt. „I když někteří odešli, klub vynaložil velké úsilí na udržení hráčů, kteří obdrželi zajímavé nabídky, ale chtěli zůstat,“ připomíná Gabi práci managementu, který se pomocí nových smluv snažil udržet i Diega Costu a Filipeho.

Co se týče nových hráčů, Gabi předpokládá velmi rychlou adaptaci. „Noví hráči, kteří přišli, jsou velmi zkušení, to platí jak pro Mandžukiće, tak pro Oblaka. Mandžukić přichází z velkoklubu, má zkušenosti s boji o tituly, takže mu nebude trvat dlouho se přizpůsobit, a totéž platí pro Oblaka,“ poznamenal zkušený záložník.

Generál zálohy Atlética zdůrazňuje, že přestože se loňský úspěch dá řadit do kategorie zázraků, primárním cílem je i letos pokračovat v podobné trajektorii. „Myšlenka je jasná – pokračovat v loňských výkonech, oddat se týmové myšlence a pořád se snažit bojovat s těmi nejlepšími, což bude ještě složitější, jelikož rivalové velmi dobře posílili. Je to každým dnem těžší a těžší, ale máme vysoké naděje a budeme bojovat až do konce jako loni,“ burcuje Gabi. „Loňský rok byl kouzelný pro všechny z nás, ale stále potřebujeme lidi oddané klubu a jeho myšlence týmové hry. A myslím, že ti lidé zůstali v Atléticu,“ dodal Gabi jako správné srdce mužstva.

Komentáře (3)

Komentáře

No trackbacks yet.