Forlán vystřílel Uruguayi vítězství v Copa América, raduje se i Godín

25/07/2011 11:10 // Sebyk // 293 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Diego Forlán dokázal, že v důležitých zápasech umí a dotáhl svou Uruguay po šestnácti letech k vítězství v Copa América. Ve finále s Paraguayí se stal ústřední postavou svého týmu, když dvěma góly přispěl k vítězství 3:0, spolu s Forlánem se z poháru raduje i další hráč Atlética Diego Godín, který ve finále odehrál své první minuty na šampionátu. Díky tomuto úspěchu se Uruguay s patnácti triumfy osamostatnila v čele nejúspěšnějších týmů Copa América. Pro jihoamerickou zemi to byla vpravdu historická noc – Forlán se svým třicátým a jednatřicátým gólem v dresu La Celeste posunul na dělené první místo v historické tabulce střelců uruguayské reprezentace.

Během celého zápasu byla Uruguay lepším týmem, Paraguaycům včera nepomohly ani čáry asi nejlepšího brankáře na turnaji Justo Villara. Ten už ve druhé minutě musel vytasit excelentní zákrok proti hlavičce Diega Lugana, následnou dorážku musel na brankové čáře likvidovat jeden z obránců Paraguaye. Za deset minut byl však i paraguayský čaroděj krátký na střelu Luise Suáreze, který byl nakonec vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého turnaje. Tlak Uruguaye i nadále pokračoval, když Forlán spálil dvě tutovky. Na celém turnaji se pořád ne a ne prosadit.

Svoje prokletí Cacha zlomil až krátce před koncem první půle, když po chybě paraguayské obrany postupovali Uruguayci tři na jednoho a Forlán tentokrát bez problémů Villara překonal – 2:0. Ve druhé půli se očekával tlak Paraguaye, který však ne a ne přijít, jedinou vyloženou šancí bylo Valdézovo břevno po nenápadné střele z dálky. Definitivní konec paraguayských nadějí však přišel až v samotném závěru zápasu, kdy Diego Forlán po přiťuknutí parťáka Luise Suáreze prostřelil Villara i podruhé, a celá Uruguay se tak mohla zaslouženě radovat ze zisku vytoužené trofeje.

Uruguay – Paraguay 3:0

Branky: 11. Luis Suárez, 41. Diego Forlán, 89. Diego Forlán