Atlético Madrid CZ/SK

Forlán vstřelil v přípravě gól doktorům, De Gea a Domínguez pomohli porazit Čechy

19/06/2011 20:19 // Sebyk // 405 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Ačkoliv Primera División nabídla své definitivní rozuzlení už před čtyřmi týdny, fotbalová sezona pro některé hráče zdaleka nekončí. Za dva týdny totiž startuje Copa América, v plném proudu je pak Mistrovství Evropy hráčů do 21 let – a na obou akcích má Atlético své vyslance.

Mezi největší tahouny Španělska na právě probíhajícím šampionátu patří Álvaro Domínguez a hlavně David De Gea. Oba jmenovaní odehráli v základní sestavě La Rojity zatím všechny dosavadní zápasy, a pomohli tak Španělsku porazit i český výběr; neměli by chybět ani dnes večer proti Ukrajině. Vynikající výkony podává zejména De Gea, který proti Anglii musel vytáhnout několik bravurních zákroků, překonal ho pouze v závěru zápasu útočník Sunderlandu Welbeck, a to navíc z jasného ofsajdu. V následujícím zápase jej naše lvíčata i zásluhou dobré práce Álvara Domíngueze zaměstnala už podstatně méně. La Rojita je tak na dobré cestě splnit všechny předpoklady a celý turnaj jako největší favorit vyhrát.

Zatímco turnaj jedenadvacítek je v plném proudu, týmy účastnící se Copy Américy teprve vyhlašují nominace a začínají přípravu na závěrečný šampionát. V nominaci Uruguaye nechybí ani dva vyslanci Atlética – Diegové Godín Forlán. Druhý jmenovaný, který dokonce dělá výběru La Celeste kapitána, zazářil v jednom v přípravných zápasů. Co na tom, že to byla pouze charitativní akce a jeho soupeřem byl výběr doktorů z tamější dětské nemocnice – jeho parádní gól si museli všichni fanoušci bezpochyby vychutnat.

V konečné nominaci Brazílie pak nechybí lednová akvizice Atlética Elias Mendes, který se dokázal prosadit i v nabité konkurenci kanárků. Jedním z tahounů kolumbijského národního týmu by měl pak být Luis PereaTurboatlético, jak se tomuto hráči přezdívá, je ve výběru Los Cafeteros jedním z vůbec nejzkušenějších borců. Na konečnou nominaci Argentiny pak netrpělivě čeká Sergio Agüero. V té prozatímní se největší hvězda Atlética objevila a počítá se s tím, že ani závěrečný turnaj by jí neměl uniknout.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.