Atlético Madrid CZ/SK

Forlán: Kdybych teď potkal Quiqueho, budu jej ignorovat.

10/07/2011 13:25 // Andres // 406 zobrazení

Diego Forlán, který právě se svým uruguayským týmem zápasí na Copa América, byl odchycen a požádán o rozhovor deníkem Marca. Povyprávěl o jeho vztahu s Quique Sanchézem FloresemKunovi i své vlastní budoucnosti. Řeč byla i o jeho nedávných nechvalně proslulých výrocích. Forlánova budoucnost v Atléticu Madrid je stále nejistá, i když hráč sám tvrdí, že chce v klubu zůstat a až se z Argentiny vrátí, má v plánu vše probrat s trenérem Manzanem.

 • Vypadá to, že jste na tom fyzicky dobře. Je znát, že jste tento rok moc nehrál?

Dorazil jsem v pohodě, ale podívejte se, když cítíte důvěru kouče a máte kolem sebe dobré lidi, tak můžu být podat pro tým maximální výkon.

 • Ano, ale kromě toho vidím jiného člověka. Když hrajete za národní tým, tak vypadáte jako politý živou vodou.

Rozdílem je důvěra kouče. To, co jsem neměl letos v Atléticu, jsem nalezl tady. Některé lidi v národním týmu a kolem něj znám celou kariéru. Přátelské vztahy tady nemůžu porovnat s žádným klubem, ve kterém jsem hrál.

 • Hrajete za Uruguay tedy víc srdcem?

Víc se snažíte, když cítíte z lavičky lásku. Když o vás někdo jeví zájem, tak se cítíte úplně jinak. Samozřejmě taky jako Uruguayec soucítím se svou zemí. Mistrovství světa bylo něco zvláštního a to, co jsme zažili, bylo jedinečné. Ale taky můžu říct, že jsem vložil hodně snahy do hry za Atlético.

 • Řekněte nám jasně: je váš odchod z Atlética definitivně vyloučen? Budete tam hrát příští sezónu?

Ano, ano a ano. Z kontraktu mi zbývají ještě 2 roky a už jsem asi stokrát opakoval, že tam příští rok opravdu chci hrát. Minulý rok byl atypický, komplikovaný. Všichni víme, jaký jsem měl problém, ale teď mám pochopitelně zase touhu pokračovat. Chci zase předvést to, co jsem předváděl minulé roky.

 • Můžete slíbit, že ze sebe budete vydávat 100%? Že budete vše nechávat na hřišti?

Já makám na 100% vždy, ale někdy vám prostě věci vychází, někdy zase ne. Ale za Atlético se budu vždy snažit vydat ze sebe na hřišti maximum, stejně jako jsem to dělal v předchozích týmech.

 • Problém s Quiquem začal, když jste vydal dvě velmi nepopulární prohlášení. Řekl jste, že nikdy nepolíbíte znak Atlética a že nemáte problém odejít, když přijde dobrá nabídka.

Ano, ale čas pošle všechny tam, kam patří a ukáže, kdo je kdo.

 • Teď vám nerozumím.

No, myslel jsem to tak, že některé mé výroky byly možná tvrdé.

 • Takže si toho jste vědom?

Ano, ale pokud lidé preferují pokrytectví a nelíbí se jim, že říkám, jak se věci mají, tak je to jejich problém. Někteří lidi mi říkali, že jsem takové věci neměl říkat a říct radši to, co lidé chtějí slyšet. Ale já takový nejsem. Nelituji toho, co jsem řekl o znaku, protože si myslím, že je k lidem z Atlética neuctivé políbit jejich znak, když jsem se v jejich klubu nenarodil. To samé jsem řekl v Manchesteru a Villarrealu. Políbím jenom znak Uruguaye nebo Peñarolu, protože tam jsem se narodil.

 • Ale taková slova bolí, můžou zastínit i těch skoro 100 branek, které jste v dresu Atlética nasázel.

Mě nepoškodily. Ublížily mojí image, ale lidem se zdravým selským rozumem by mělo dojít, že jsem jednal logicky. Řekl jsem přesně to, jak jsem to myslel – se vším respektem k Atlétům. Jsem v klidu a budu dál dávat góly pro radost fanoušků.

 • Přejděme ke Quiquemu. Řekl jste, že to byla osobní záležitost. Teď je červenec, zjistil jste, co se stalo, proč s vámi tak Quique zacházel?

Ne, vůbec netuším. Museli byste se ho zeptat. Já opravdu nevím. On měl problém se mnou, ne já s ním.

 • Kdy jste zjistil, že s tím vztahem nemůžete nic udělat?

Když jednoho dne řekl jednu věc a udělal něco úplně jiného (mluví o zápase proti Espanyolu). Pak mi bylo jasné, že nenadělám nic. Měl dvojí metr a nebylo to poprvé, ale bůhví po kolikáté. Jeho slova neznamenala nic. On a jeho přístup, to byl problém, já jsem se snažil udělat cokoliv.

 • Představte si, že byste ho zítra potkal ve výtahu. Jen vy dva. Pozdravil byste ho?

Ne, ignoroval bych ho. Proč ho zdravit? Já sice takový nejsem, ale s ním bych udělal výjimku. Během posledního týdne a půl po největší hádce jsme se zdravili. Já jsem s tím neměl problém, ale on mě přestával zdravit, tak jsem samozřejmě taky přestal. Pamatuju si, jak jsem měl narozeniny, všichni mi blahopřáli. Kromě něho. A na to nezapomenu. Některým lidem je lépe se vyhnout. Doufám, že už ho nebudu muset potkat. Nejsem na něho naštvaný, ale trápilo mě, co mi dělal.

 • Kdo vám tehdy v kabině pomohl?

Diego Godín tam pro mě vždycky byl. Taky Juanfran, Raúl García…ale hlavně Diego a Juanfran.

 • Co očekáváte od Gregoria Manzana jak osobně, tak profesionálně?

Osobně – jako ode všech trenérů – očekávám dobrý vztah, respekt, nic víc.  Profesionální stránka stojí ve fotbalovém týmu před tou osobní. Je nás v týmu hodně a všichni jsme odlišní. Co se týče mě, tak chci být špičkovým hráčem za stejných podmínek, jako bude mít zbytek týmu.

 • Manzano vypadá jako trpělivý muž, bývalý profesor.

Jako mistr Tabárez! (kouč Uruguaye, pozn. redakce) (smích)

 • Myslíte si, že vám dá kapitánskou pásku?

Prozatím jsem byl druhým kapitánem za Antonio Lópezem a když jsem nehrál ani já, tak to byl Kun. Ale nevím, jak to bude teď. Jsem jedním ze starších lídrů v kabině a nemám s tou rolí problém. Každopádně někdy může kapitánská páska pomoci cítit se důležitým v rámci skupiny.

 • Rozumíte způsobu, jakým Kun opustil Atlético svým výrokem?

No, ještě neodešel.

 • Myslíte, že se vrátí do Atlética?

Nevím, mám dost vlastních věcí, o které se musím starat jako kontroverznost svých výroků (smích), teď ještě stíhání mého parťáka. Respektuji ho, a pokud to považuje za správné a má to v hlavě srovnané, tak je to v pořádku.

 • Myslíte si, že klub potřebuje nahradit Agüera hvězdou podobného kalibru?

Tým potřebuje dobré hráče. Bylo by dobré posílit.

 • Ranilo vás, když vás chtěl Gil Marín prodat?

Ne, sice se mi to nelíbilo, ale takový je fotbal.

 • Co říkáte na novou strukturu klubu?

Je důležité, aby klub správně fungoval, aby mohli být hráči na hřišti v klidu. Teď je vše konečně v pořádku a bez problémů.

 • Myslíte, že je dobré, že Cerezo už nebude mluvit o sportovních záležitostech?

To nevím, to je jejich záležitost. Všechno, co chci, je, aby nebyly žádné problémy. Od té doby, co jsem přišel, je tu pořád něco: spekulace, věci, co někdo řekl…bylo by fajn mít trochu pokoj.

 • Jak se poperete s další sezónou, kdy vás budou fanoušci vypískávat?

Potichu. Všechno záleží na předvedené hře. Pokud hrajete špatně, tak vás kritizují. Co tím chci říct je, že minulý rok mě nenechali hrát a to, spolu mými výroky, nevytvořilo zrovna příznivou atmosféru. Někdy mi taky trochu přitížil tisk. Každopádně mám ale dobré svědomí ohledně toho, co jsem udělal. Snad kromě Zlaté kopačky, účasti v Lize mistrů, dvou titulů a finále Copy dokážu ještě další věci.

 • Říkáte, že tisk vám přitížil?

Některá má slova byla médii překroucena tak, že to vyznělo špatně. Pro Radio Marca jsem vysvětlil všechno kolem mého usazení na lavičku. Pokud to někdo nepochopil, tak je to jeho problém. Moje slova a vysvětlení byly jasné. Pokud však někdo něco vytrhl z kontextu, tak si to mohou lidé vyložit jinak a zde nastává problém.

 • Závěrem, myslíte, že dlužíte něco fanouškům Atlética?

Jenom říkám, že doufám v příležitost, abych mohl pokračovat v hraní a předvést se. Minulou sezónu to nebylo ono a já jsem nemohl ukázat, co ve mně je.

 • Dal jste za klub skoro 100 branek a někteří vám přesto vyčítají to, že se někdy nedařilo.

Doufám, že na to zapomenou, někteří mě ale asi budou kritizovat pořád. S úspěchem je však všechno snazší. A pokud to je má výzva pro příští rok, tak ji přijímám. Pokusit se splnit výzvu mě vždy motivuje.

 • Poslední věc. Chcete něco říct o svém osobním životě a všem co se nedávno stalo?

Ne, nic.

 • Ale vy jste v pořádku?

Ano, jsem spokojený se svým rozhodnutím.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.