Atlético Madrid CZ/SK

FIFA může Atléticu za obchodování s Mendesem udělit zákaz přestupů

07/10/2011 16:36 // Andres // 481 zobrazení // zdroj: eleconomista.es

Jorge Mendes, agent Cristiana Ronalda, José Mourinha, ale také mnoha dalších hvězd včetně několika hráčů Atlética Madrid, je vyšetřován organizací FIFA. Ta Portugalce podezřívá z toho, že použil svůj vliv ve Sportingu CPBesiktasi nebo v Atléticu, aby usnadnil přestupy hráčů, které vlastní investiční fond, jenž spolu s Peterem Kenyonem sám založil. Pokud se tyto nesrovnalosti potvrdí, může být Mendesovi uložen zákaz činnosti a účastnící se kluby, včetně Atlética Madrid, mohou obdržet zákaz přestupů.

Podezřelý fond má sídlo v daňovém ráji na ostrově Jersey. Jejich manažeři slibují budoucím klientům minimálně 10% zisk, pokud investují alespoň jeden milion eur. Aby toho dosáhli, fond nabízí podílení se na právech mladých hráčů mezi 18 a 23 roky a klubům pak za ně garantuje tučnou přestupní částku.

Jorge Mendes pak za účelem sehnat zájemce a tím pádem generovat slíbený zisk podle El País používá značného vlivu, který má v klubech jako Atlético Madrid, Sporting CP nebo turecký Besiktas. Část z přestupní částky pak jde právě do investičního fondu a odtud k jeho investorům.

Metody dvojice Mendes – Kenyon jsou jednoduché: nabídnou dobrého hráče, který patří do portfolia jejich agentury, a na oplátku požadují po klubu, aby spolu s ním zakoupil i hráče, který patří investičnímu fondu a toho pak případně hned poslat dál.

Do Španělska zavedlo organizaci FIFA několik podezřelých transferů, o nichž informovala společnost Bloomberg. V těch figurovaly zejména Atlético Madrid a Zaragoza. Jmenovitě se jednalo o přestupy Rúbena Micaela, který byl součástí balíčku „Falcao“, podivného přestupu Júlia Alvese, jenž v Atléticu ani netrénoval a balil se do Turecka nebo brankáře Roberta, který skončil za velmi zvláštních finančních okolností v Zaragoze.

FIFA se vyjádřila k podezření ve smyslu, že pokud se potvrdí jakékoliv přečiny, budou všechny strany tvrdě potrestány. Atléticu Madrid může být na nějakou dobu uložen zákaz přestupů a dotčení hráči dokonce mohou přijít o licenci. Mendesovi pak hrozí zákaz činnosti.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.