Atlético Madrid CZ/SK

FC Sion má být okamžitě navrácen do Evropské ligy

06/10/2011 22:59 // Andres // 353 zobrazení // zdroj: marca.com

Kontroverzní případ klubu FC Sion a jeho (ne)působení v Evropské lize pokračuje. Švýcarský civilní soud vydal rozsudek požadující návrat klubu FC Sion pod hrozbou dalších sankcí.

Soud tak potvrdil své rozhodnutí z 13. září. To bylo do této doby pozastavené, švýcarský klub však v pondělí vzal zpět svůj návrh u Mezinárodní sportovní arbitráže, a civilnímu soudu už tak nebránilo nic vydat své rozhodnutí.

Podle rozhodnutí soudu je jednání UEFA v přímém rozporu s jejími vlastními stanovami a požaduje, aby FC Sion, byl okamžitě navrácen do Evropské ligy. Řešení celého problému se může dotknout také Atlética Madrid, kterému byl původně Sion nalosován do skupiny I, než ho UEFA nahradila skotským Ceticem.

Své rozhodnutí dále doplnila jednorázovým odškodným ve výši 26 900 euro pro Sion. UEFA dále za každý den, který uplyne bez splnění uložené povinnosti, musí zaplatit 812 euro a v neposlední řadě musí také uhradit náklady řízení, které se vyšplhaly na 17 tisíc euro.

Nicméně politikou UEFA je nezasahování civilního soudnictví do sportovních záležitostí, můžeme tak očekávat odvolání a další protahování celého případu.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.