Atlético Madrid CZ/SK

Falcao začal závod o účast v derby

13/11/2011 17:50 // Andres // 1 093 zobrazení // zdroj: as.com, mundodeportivo.com

Není čas ztrácet čas. Takové je nyní heslo Radamela Falcaa a lékařského personálu Atlética Madrid. Kam že to spěchají? „Mým cílem je stihnout derby proti Realu Madrid,“ řekl jasně hvězdný útočník Rojiblancos hned po příletu z Kolumbie.

Teprve včera ráno Radamel Falcao dorazil do Madridu a už odpoledne se hlásil u klubového fyzioterapeuta Estebana Arévala. Do dne D mezitím zbývá přesně 14 dní, nebo přesněji 15 pokud počítáme i včerejšek, kdy Kolumbijec práci na rekonvalescenci započal.

Kolumbijští lékaři byli ohledně zranění hrotového útočníka optimističtí: „Falcao má malou trhlinku v přitahovači stehenního svalu na pravé noze, není to nic vážného. Mimo bude 10 až 12 dní,“ řekl redaktorům deníku AS reprezentační lékař Carlos Ulloa. Stihnout derby by podle něj neměl být problém: „Myslím, že bude moct hrát. Je určitě mimo z utkání proti Levante, ale na další zápas by se měl stihnout uzdravit,“ dodal Ulloa.

Spolu se samotným útočníkem také kolumbijský svaz zaslal celou lékařskou zprávu včetně výsledků magnetické rezonance a ultrazvuku. Klubový lékař José María Villalón však nechce nic riskovat a i za cenu malého zdržení v procesu rekonvalescence chce provést ještě vlastní vyšetření, aby zjistil, zda je trhlina opravdu tak malá a celá snaha o co nejrychlejší návrat na trávníky naopak zbytečně Falcaovi nepřitížila.

Podobná zranění se obvykle léčí tak, že prvních 48 hodin je nařízen klid, ledování a stažení. Tuto fázi už má Falcao za sebou. Nyní přijdou tři až sedm dní zaměřené na zvýšení pohyblivosti pomocí pasivních cvičení, léčby teplem, ultrazvukem, elektroterapií, apod. Dalším krokem poté bude naposilování postiženého místa a protažení svalu, k čemuž se využívá hlavně posilování na rotopedu. Když se vše bude dařit, může Falcao, pro nějž bude zápas s Levante prvním, který nezačne v základní sestavě, vyběhnout na hřiště a začít s cvičeními s míčem a pomalu zkoušet, jak sval zvládá zátěž při střílení.

Komentáře (12)
  1. villalon je borec a celkove mame jedny z nejlepsich fyzioterapeutu ve spanelsku. verim, ze ho stihnou dat dohromady, i kdyz je otazkou, jestli to bude ku prospechu tymu :D

  2. sebo a serial o hracoch a ich prezyvkach a pribehoch ako k nim prisli??.. O:-) ..ten sa mi velmi pacil :-)


Komentáře

No trackbacks yet.