Falcao rozhodol o víťazstve Atlética v Medellíne

02/08/2012 14:26 // AtletiSK // 830 zobrazení // zdroj: as.com

Návrat Atlética Madrid na kolumbíjsku pôdu po dvoch mesiacoch dopadol výsledkovo úspešne, keď si zverenci Diega Simeoneho poradili s miestnym klubom Atlético Nacional 2-1. Los Colchoneros museli zápas v druhom polčase otáčať, keď sa domáci ujali vedenia už v 5.minúte. Strelcami Atlética boli odchovanec Kader a zápas rozhodol Radamel Falcao len 5 minút pred záverečným hvizdom.

Stretnutie poznačili vysoké teploty vzduchu, vďaka čomu na miestny štadión neprišlo toľko divákov, koľko sa pôvodne očakávalo. Návšetva činila len okolo 8000 priaznivcov, ktorí sledovali ako sa Atlético Madrid len pomaly dostávalo do rytmu. Domáci zvolili ostrý štart a táto taktika sa im proti zaspatým hosťom vyplatila, keď už po pár minútach prekonal Asenja domáci Pinoy.

Ten samý hráč mal aj ďalšie dve strelecké príležitosti, avšak skóre sa nemenilo. Atlético postupne prebralo kontrolu nad držaním lopty a hrou samotnou. Protagonistom bol opäť najmä senzácia tohto leta Óliver Torres. Ten dirigoval hodinu hru ako skúsený "mazák" a jeho hĺbkové, kolmé pasy mali oči. Niekoľkokrát to síce tesne kvôli ofsajdom nevyšlo, ale po jednom vysunutí sa sám pred brankárom domácich ocitol Filipe Luis, svoj nájazd ale nepremenil.

V druhom polčase pokračoval zápas v pomalšom tempe. Atlético sa dostalo k vyrovnávaciemu gólu v 66.minúte, keď po kombinácii Arda Turan-Raúl García zakončil spoza šestnástky prízemnou strelou presne mladík Kader, ktorý takisto v letnej príprave podáva nádejne výkony

Následne už gólových šancí príliš veľa nebolo, najväčšiu spálil domáci Macnelly Torres. Gólu zabránili spoločnými silami Godín s gólmanom Asenjom. Keď sa už zdalo, že všetko smeruje k remíze, prišiel v 85.minúte úder kolumbíjskeho "tigra" Radamela Falcaa. Ten si skvele spracoval dlhý pas a využil zaváhanie domáceho obrancu. Následne ho vystriedal Borja, ktorý mohol ešte víťazstvo prikrášliť, ale svoj nájazd zakončil tiesnený len do žrde.

Zostavy:

Atlético Nacional: Cristian Bonilla; Alejandro Bernal, Francisco Nájera (46. Alexis Henríquez), Óscar Murillo (46. Stefan Medina), Juan David Valencia, Alex Mejía (69. Wilder Guisao), Luis Fernando Mosquera (73. Julio Mora), Jonathan Álvarez (46. Macnelly Torres), Félix Micolta, Jhon Freddy Pajoy (46. Sebastián Pérez) y Jefferson Duque (46. Diego Álvarez)

Atlético de Madrid: Sergio Asenjo; Silvio, Joao Miranda, Diego Godín, Filipe Luis; Mario Suárez, Gabi Fernández (61. Saúl), Arda Turan (74. Emre), Óliver Torres (61. Raúl García), Cristian Rodríguez (61. Kader); Falcao García (86. Borja González)

Atlético teraz smeruje do Kostariky, kde v sobotu odohrá súboj proti najslávnejšiemu klubu krajiny, Deportivu Saprissa.