Atlético Madrid CZ/SK

Falcao připraven prokázat své kvality

09/09/2011 14:35 // Andres // 637 zobrazení

Radamel Falcao je připraven na debut v červenobílém dresu Atlética. Zda nastoupí proti Valencii už v základní sestavě, nebo až v průběhu utkání, na to si ještě musíme počkat, jedno je ale jisté – soupeři se mají čeho bát.

Kolumbijský zabiják přestoupil do Atlética toto léto za 40 milionů euro, čímž se stal nejdražším hráčem v historii Atlética a mnohé jistě zajímá, jakou výkupní klauzulí si ho klub hodlá chránit. Pokud čekáte astronomickou částku, jakou mají ve smlouvách hráči Barcelony a Realu Madrid, aby je nikdo nemohl vykoupit, budete zklamáni. Podle španělských médií je to 60 milionů euro, což činí tohoto hráče zvláště pro giganty poháněné ropou relativně dostupným.

Otázka, kterou si klade nejeden fanoušek Atlética – dá Falcao zapomenout na produktivní dvojici Forlán – Agüero? Jeho statistiky z působení v Portu jsou famózní. Zatímco Forlán potřeboval na jeden gól za Atlético 161 minut a Agüero dokonce 173, Falcaovi v dresu Porta stačilo pouhých 95 minut na jednu branku, když se mu podařilo dát 72 gólů během 6841 minut na hřišti (87 zápasů). Otázkou tedy zůstává, jak si sedne se zbytkem Atlética.

Manzano mu v podstatě uzpůsobil rozestavení a systém hry. S tím, že by Falcaovi mělo současné Atlético vyhovovat, souhlasí i legenda červenobílých Diego Simeone: „Pokud bude Atlético využívat krajní beky k ofenzivním nájezdům a bude při útoku využívat celou šíři pole, věřím, že Falcao vstřelí hodně gólů,“ říká ex-záložník Atlética, který Falcaa trénoval, když před třemi lety vedl argentinský River Plate.

Jak vidíte Falcaovy šance v zápase proti Valencii?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.