Atlético Madrid CZ/SK

Falcao překonal Forlána či Agüera a navázal na Hasselbainka

23/01/2012 17:20 // Sebyk // 805 zobrazení // zdroj: as.com, marca.com

Zápas na Anoetě završil pro Atlético první polovinu ligové sezony, která přinesla jeden zajímavý statistický fakt. Radamel Falcao, kterého vedení Rojiblancos v létě přivedlo za rekordních 40 milionů euro, aby svými brankami nahradil odchozí Agüera s Forlánem, již pomalu začíná splácet do něj vloženou důvěru. Hned ve své premiérové sezoně v červenobílém dresu totiž za první polovinu ligového ročníku nasázel čtrnáct branek, což je nejlepší gólový zápis hráče Atlética Madrid od dob Jimmyho Floyda Hasselbainka, který nastřádal ještě o dva přesné zásahy více.

Falcao tak svým dosaženým výsledkem překonal i takové borce jako Diego Forlán, Sergio Agüero či Fernando Torres. Uruguyaský blonďák zažil nejlepší první polovinu sezony během ročníku 2008/09, kdy nastřílel dvanáct branek, ve druhé půlce pak přidal dalších dvacet a dosáhl na Trofeo Pichichi i Zlatou kopačku. Nejlepší gólový zápis Kuna za podzimní část ligy činí pak pouhých devět přesných zásahů (2007/08 i 2008/09), Fernando Torres jich nasázel v sezoně 2003/04 jedenáct.

Se čtrnácti brankami v šestnácti zápasech je El Tigre zatím třetí v pořadí střelců Primery, i když na vedoucí duo Cristiano Ronaldo – Lionel Messi ztrácí propastných osm, respektive devět branek. Další tři přesné trefy v šesti utkáních pak Falcao přidal v Evropské lize, což jeho konečný podzimní gólový zápis upravuje na sedmnáct branek ve dvaadveceti utkáních. Pravda, šesti z nich dosáhl z penalt, jenže když si Atléti vzpomenou, jaké problémy s proměňováním pokutových kopů měli v minulé sezoně, jistě je zahřeje, že konečně našil spolehlivého exekutora.

Komentáře (4)
  1. no ti jeho penalty fakt famozne *THUMBS UP*

  2. stats ma slusny i pres ty penalty, uvidime, jestli to udrzi i v druhy pulce O:-)

  3. Je to pěkné mět takového bombarďocha, ale dal bych přednost třetímu místu v primeře raději..


Komentáře

No trackbacks yet.