Atlético Madrid CZ/SK

Falcao: Mým cílem není nahradit Kuna – chci psát svůj vlastní příběh

14/10/2011 12:53 // Sebyk // 455 zobrazení

Útočník Atlética Radamel Falcao poskytl během plnění svých reprezentačních povinností deníku La Gazetta dello Sport krátký rozhovor, ve kterém se mimo jiné rozpovídal o vlivu, který na něj měla legenda Atlética Diego Simeone nebo o svých cílích v červenobílém dresu. Mimo jiné odhalil i původ své přezdívky “El Tigre“…

Kolumbijský sniper zavzpomínal na své začátku ve slavném argentinském týmu River Plate a na vliv, který na něj měl jeho tehdejší trenér Diego Simeone, shodou okolností jedna z legend Los Colchoneros. “Tolik času jsme spolu netrávili, ale Simeone velmi ovlivnil to, jak jsem vnímal fotbal. Naučil mě, že fotbal je potřeba žít jako život. Člověk musí tvrdě trénovat, být zodpovědný, profesionál, to vše 24 hodin denně,” odtajnil Falcao jednu ze svých životních lekcí.

Kolumbijec také promluvil o tom, čeho by rád dosáhl v Atléticu. Chtěl by prý “pokračovat v růstu a minimálně udržet stejný standard výkonnosti jako v minulé sezoně”. V té se Falcao mimo jiné stal nejlěpším střelcem Evropské ligy. Odmítl zároveň srovnání s bývalou ofenzivní hvězdou červenobílých Sergiem Agüerem“Mým cílem není nahradit Kuna – chci v Atléticu psát svůj vlastní příběh.” Rovněž se pokusil uklidnit fanoušky, že i přes menší výsledkový útlum v posledních zápasech je tým stále na dobré vlně. “Máme letos skvělý tým,” řekl mimo jiné.

El Tigre se nevyhnul otázce na to, jak rychle se dokázal v Atléticu adaptovat a začal střílet góly. “Kdybych s otcem, který každou chvíli měnil klub i zemi, nezažíval tohle všechno už jako dítě, možná bych měl s adaptací větší problémy,” odtajnil Falcao svůj recept. Na závěr padla otázka na původ Kolumbijcovy přezdívky “El Tigre”: “Tímhle přízviskem mě poprvé počastoval jeden kamarád při mých začátcích v Riveru. Bude to už skoro deset let, ale nějak se to ujalo a zůstalo se mnou.”

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.