Atlético Madrid CZ/SK

Falcao: Chtěl jsem novou výzvu

22/08/2011 23:57 // Andres // 662 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Tisíce lidí se dnes večer mačkalo před stadionem Vicente Calderóna. První kolo La Ligy? Ale kdepak. Prezentace nejdražšího hráče v historii Atlética Madrid! Tím se stal po 40 milionovém přestupu z FC Porto Radamel Falcao.

Kolumbijský ostrostřelec, kterého Enrique Cerezo představil jako „vysněného hráče, který nám dává naději,“ byl na dnešní prezentaci doprovázen sportovním ředitelem, José Luisem Caminerem a ex-Atlétskou hvězdou, Paulo Futrem.

Oblečen jako nejprestižnější manažer nešetřil Falcao na své nové působiště chválou: „Atlético je jeden z nejlepších klubů na světě a tohle je skvělá liga,“ řekl 25letý kanonýr. „Jsem nadšen, jakou klub vynaložil námahu, aby mě sem dostal, a taky přízní fanoušků. Právě ti byli jednou z věcí, která na mně zanechala dojem, když jsem proti Atléticu hrál.

Na otázku z davu reportérů, proč se rozhodl opustit Porto, když s ním mohl bojovat v Lize mistrů, odpověděl jednoduše: „Chtěl jsem novou výzvu,“ řekl bez dlouhých rozmyslů Falcao.

Kolumbijský reprezentant byl také tázán, zda cítí, že by mohl získat trofej Pichichi pro nejlepšího střelce La Ligy. Odpovědí na tuto otázku prokázal, že chce nejen potvrdit svou pověst zabijáka, ale chce být také týmovým hráčem: „Nechci stavět své osobní cíle nad cíle týmu.

Co se týče toho, co očekává od klubu, zda by Atlético mělo bojovat o třetí místo Primery, řekl útočník, že nechce „dávat týmu nějaký strop.“ Rád by si podle svých slov také zahrál s Forlánem: „Je to neskutečný útočník, jeden z nejlepších na světě. Bylo by skvělé, kdyby zůstal.

Poté, co Falcao zodpověděl všechny dotazy, zapózoval konečně s novým dresem. Ten nese na zádech číslo, které bývá výsadou největších kanonýrů v mužstvu, devítku. Tu nosil v dosavadních kláních Evropské ligy Adrián, nyní ji však přenechá větší hvězdě. Poté, co se do svého nového trikotu převlékl, vyběhl na stadion, kde už na něj čekalo na 15 tisíc nedočkavců. Před nimi si začutal s Paulo Futrem, neváhal také políbit znak Atlética.

Více fotek najdete na oficiální facebooku Atlética Madrid

Dvě videa z prezentace:

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.