Atlético Madrid CZ/SK

Falcao: Adrián týmu dodává to, co je zapotřebí

20/01/2012 16:57 // Sebyk // 618 zobrazení // zdroj: marca.com

Jen co fanoušci Atlética oplakali rozpad ofenzivní dvojky zabijáků Forlán-Agüero, která léta strašila obrany po celé Evropě, začal se v týmu Colchoneros rýsovat nový tandem útočníků, který má potenciál dosáhnout stejného věhlasu: Falcao a Adrián. Zatímco aktivní a pracovitý Adrián svým neustálým prostorem a chytrou hrou vytváří Kolumbijci prostor a šance, El Tigre je chladnokrevně zakončuje. Spolupráci s šikovným Španělem si Falcao velmi pochvaluje.

„Adrián je skvělý hráč, velmi nesobecký a pracovitý, dodává týmu přesně to, co je zapotřebí, a je ochotný se pro něj na hřišti obětovat. Myslím, že si dobře vyhovíme a na hřiště nám to spolu klape, ale ten, kdo posuzuje, co je pro tým nejlepší, je samozřejmě trenér,“ tvrdí kolumbijský forvard. Falcao také pochválil nového trenéra Simeoneho: „Vyjadřuje se velmi jasně o tom, co po nás požaduje. Ode mě chce góly a ty já střílím rád. Góly jsou to, co rozhoduje zápasy, musíte jich prostě nastřílet víc než vás soupeř,“ vysvětluje El Tigre.

Co se jeho přestupu do Španělska týče, nemůže si Falcao přesun vynachválit: „Ta změna, kterou jsem ve svém životě učinil, byla veskrze pozitivní a to jak ve fotbalovém, tak i osobním životě. Jsem nadšený, že mohu hrát za Atlético, fotbalově tu růst a rozdávat lidem radost,“ říká Kolumbijec. I když ve své první sezoně v červenobílém dresu nastřílel zatím již jedenáct ligových branek, což je lepší zápis, než kterého za stejnou dobu dosáhli jeho hvězdní předchůdci Forlán, Agüero nebo Torres, Falcao tuší, že Atléticu ještě mnoho branek dluží: „Ještě toho tady chci hodně dosáhnout. Znám svoje schopnosti a vím, na co mám. Nejsem nejlepší, ani nejhorší, ale jednoho dne bych se rád zařadil mezi nejlepší hráče světa,“ sdělil útočník své vysněné přání.

Komentáře (3)
  1. *THUMBS UP* suhlas…falcao s adrianom sa typologicky a futbalovo hodia k sebe akoze 2 a 2 su 4 :-) ..adrian futbalovo rastie od zapasu k zapasu a jeho vplyv na vykon ofenzivy je pomaly vacsi ako falcaov..adrianovi je pomaly jedno kde nastupi,pretoze obeha vpredu velky priestor,cim zamestnava obranu,ktora potom casto na falcaa „zabuda“alebo ho nechava s jednym obrancom..pred sezonou som necakal ze si budu tak dobre rozumiet a uz vobec nie ze adrian zacne tak rychlo naplnat svoj potencial,ktory je vacsi ako som predpokladal *FOTBAL* ;)


Komentáře

No trackbacks yet.