Atlético Madrid CZ/SK

Falcao a Koke zazářili v národních týmech

13/10/2011 12:06 // Sebyk // 597 zobrazení

Celkem devět hráčů Atlética bylo povoláno svými národními týmy. Dařilo se zejména Radamelu Falcaovi Kokemu, kteří zaznamenali vítězné góly svých týmů, se svým účinkováním může být spokojena i většina ostatních. To však jistě neplatí pro pravého beka Sílvia, který se při tréninku s portugalskou reprezentací opět zranil a nezasáhl ani do jednoho ze závěrečných zápasů kvalifikace. Portugalsko nakonec obsadilo druhé místo ve skupině H a o účasti na evropském šampionátu tak bude bojovat v baráži.

Jedním z potenciálních soupeřů Portugalska v boji o postup by mohlo být Ardovo Turecko, které nakonec v boji o druhé místo ve skupině A předčilo Courtoisovu Belgii. Mladý gólman proseděl oba klíčové duely na lavičce, z pozice třetího brankáře se však již posunul na pozici dvojky. Arda nakonec svému Turecku pomohl alespoň k postupu do baráže, který jim zajistila včerejší výhra 1:0 nad Ázerbájdžánem.

Šikovný záložník však do tohoto rozhodujícího klání málem vůbec nezasáhl – při páteční domácí prohře 1:3 s Německu jej trenér Guus Hiddink po sedmdesáti minutách vystřídal, což se Ardovi příliš nelíbilo a svému nadřízenému to dal patřičně najevo. Obě klíčové postavy turecké reprezentace však před klíčovým duelem s Ázerbájdžánem musely zakopat válečnou sekeru a usmířit se. Podle posledních prohlášení do médií považuje Hiddink svůj vztah sArdou za naprosto normální, turecký záložník pak se svým trenérem “vychází bez problémů”.

Zatímco v Evropě takto vrcholily boje o postup na EURO, v Jižní Americe se rozjela kvalifikace o postup na Mistrovství světa 2014. Nemohli u toho chybět samozřejmě ani hráči Atlética – Eduardo Salvio si za Argentinu zahrál posledních deset minutek při výhře 4:1 nad Chile, při následné prohře s Venezuelou se však na hřišti neobjevil. Stoper Diego Godín patřil do základní sestavy Uruguaye jak v zápase proti Bolívii, který úřadující králové Jižní Ameriky zvládli poměrem 4:2, tak i při včerejší remíze 1:1 s Paraguayí. Svůj 32. gól v blankytně modrém dresu při tom vstřelil bývalý hráč Atlética Diego Forlán, čímž se osamostatnil na čele nejlepších reprezentačních kanonýrů své země. Kromě největšího počtu branek za Uruguay kraluje Cacha i v celkovém počtu startů.

Dva naši kolumbijští reprezentanti – Luis Perea Radamel Falcao – zasáhli do akce při utkání své země v Bolívii. Z vysoké nadmořské výšky na stadionu v La Paz, kde se často nevyhrává, si nakonec odvezli tři body za vítězství 2:1. Vítězný gól Kolumbie vstřelil v posledních vteřinách zápasu právě ostrostřelec Falcao, který překvapivě začal zápas na lavičce a naskočil do něj až nějakých deset minut před koncem. Celý zápas v barvách země kávy odehrál obránce Luis Perea, který poprvé v životě navlékl kapitánskou pásku své země. To, jak ho tato pocta dojala, můžete zhlédnout zde.

Vítězná branka Radamela Falcaa z 93. minuty:

Do zbroje byli také povoláni naši dva juniorští reprezentanti Španělska – svůj debut za jednadvacítku La Rojy si odbyl záložník Koke a byl to debut vpravdě povedený. Nejenže tento produkt akademie Atlética patřil k nejlepším hráčům na hřišti, dokázal dokonce vstřelit první gól utkání, ve kterém nakonec Španělé porazili Chorvatsko 2:0. Sestřih Kokeho výkonu včetně vstřelené branky můžete zhlédnout zde. Mladý gólman Joel Robles zůstal opět jen na lavičce, kde kryl klasicky záda svému bývalému parťákovi z Atlética Davidu De Geovi.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.