Atlético Madrid CZ/SK

Evergreen Los Colchoneros (2/2)

07/10/2011 20:31 // Andres // 501 zobrazení

Včera jsme vám přinesli první díl malého náhledu na další rozpačitý vstup Atlética Madrid do sezóny. Minule jsme probrali zajímavý fakt, že Atlético vyhrává jen když Falcao skóruje, dnes se zaměříme na dosavadní statistiky střelsrovnání vstupu do sezóny s minulým rokem a nacíle týmu v nejbližší budoucnosti.

Statistiky

Statistiky nám poskytují zajímavý náhled, jak jsou střelecké pokusy Atlétů. S 96 střelami v 6 zápasech drží druhé místo hned za Realem, který střílel hned 129krát. Co však jejich přesnost a efektivita? Na bránu letělo 39 střel, což je zhruba 40% ze všech pokusů, v síti už však skončilo pouze tristních 8%, což je například oproti Barceloně (90 střel/22% úspěšnost), nebo Realu (129 střel/16% úspěšnost) hodně znatelný rozdíl.

Vstup do sezóny

Příznivci Rojiblancos se tak paradoxně dočkali horšího vstupu do ročníku než loni, kdy mělQuique Sánchez Flores na kontě 10 bodů za výhru se Sportingem, v Bilbau proti Athleticu, se Zaragozou a za remízu na Mestalle proti Valencii. Prohrál jen doma s Barcelonou a v Seville. Letos je sice Atlético Madrid s osmi body na solidním osmém místě, ale zatímco na sestup ztrácí pouze čtyři body, k pozicím zajišťujícím účast v Lize mistrů mu chybí už 5 bodů a musí dohánět týmy jako Betis Sevilla nebo Levante.

Není však třeba panikařit. Tým byl opravdu z velké části přebudován a může chvíli trvat, než se sehraje. To, jaké cíle bude tým skutečně schopen splnit, by však mohlo napovědět už příštích šest zápasů. Ty Atlético hraje víceméně se slabšími protivníky – Granada (V), Mallorca (D), Athletic (V), Zaragoza (D), Getafe (V) a Levante (D). Možná trochu smělým cílem je získat v těchto zápasech minimálně 13 bodů z 18 a jít do prvního Derbi Madrileño, které se odehraje 27. 11. na stadionu Santiaga Bernabéu, ze čtvrtého místa pokud budou ztrácet i soupeři.

Ohledně cílů Atlética promluvil i Caminero: „Naším hlavním cílem bylo přinést do klubu změnu. Získat takové hráče a vybudovat takový tým, který bude držet míč a tím přehrát soupeře. Chceme být týmem, který drží otěže zápasu,“ řekl téměř vizionářsky sportovní ředitel klubu. „Klub se proměnil na mnoha úrovních a uvidíme, jestli tento tým bude dělat lidi šťastnými.

Co vy? Jste zatím spokojení?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.