Atlético Madrid CZ/SK

Evergreen Los Colchoneros (1/2)

06/10/2011 21:26 // Andres // 469 zobrazení

Atlético Madrid nezačalo sezónu zrovna ideálně. Ostatně, už je zvykem, že Los Colchoneros mívají lepší jaro a tam dohání bodovou ztrátu, kterou nasekali během podzimních měsíců. Letos to však mělo být jiné.

Ale mělo opravdu? Atlético Madrid prošlo v létě kompletní přestavbou a mnoho lidí od změn slibovalo větší vyrovnanost kádru bez poklesu kvality. To ostatně potvrzuje i Tiago: „Máme nejlepší mužstvo od doby, kdy tu jsem.“ Klub tak už neměl být závislý na jednom hráči, se kterým roste a padá celý výkon týmu, jako tomu bylo loni u Agüera, popř. Reyese. Odpovědnost za získání tří se měla víceméně rovnoměrně rozložit na celý tým.

Závislost na Falcaovi

To se však zatím nedaří. Klub si vytvořil zvláštní závislost na Falcaovi a zatím platí, že pokud nedá gól, Atlético ztratí body. Atlético vyhrálo od příchodu El Tigreho jen 3 zápasy, když proti Celticu se trefil jednou, proti Racingu dal hattrick a v zápasu se Sportingem rozvlnil síť dvakrát. Valencia, Barcelona, Rennes a naposledy také Sevilla Kolumbijce ubránili a prosadit se dokázal v těchto čtyřech zápasech jen Juanfran.

Když pak přidáme Osasunu, která podobně jako výše zmíněné týmy vyjma Rennes udržela vzadu nulu, může nás alarmovat fakt, že Atlético v La Lize skórovalo pouze ve dvou zápasech z šesti! Falcao položil základy rovnice „ubraňte mě = získáte body“ a ta zatím platí s matematickou přesností. Tu částečně uznává i Tiago, zároveň před ní ale varuje: „Tým nesmí spoléhat na jediného hráče. Pokud gól nedá Falcao, musí ho dát někdo jiný,“ řekl portugalský záložník. I Caminero si myslí, že v klubu jsou i jiní hráči, kteří mohou dávat góly: „Máme skvělého útočníka, ale máme taky dobrou druhou vlnu, která může dávat góly,“ řekl sportovní ředitel Atlética. Z trojice Arda, Reyes, Diego se však v lize nikdo netrefil.

Říká se, že kolumbijský ostrostřelec má problémy s prosazením proti silnějším týmům. Na vině však bude spíše taktická stránka hry Los Colchoneros. Manzano nepřestává opakovat: „Potřebujeme čas, abychom se sehráli,“ toho však těžko dosáhne při rozsáhlých rotacích, které s oblibou zatím praktikuje. S těmi však hráči podle svých slov problém nemají: „Musíte to respektovat, je to rozhodnutí trenéra a ten věří, že je to to nejlepší pro tým. Na hráčích je, aby využili své příležitosti,“ řekl zkušený Tiago.

Druhou věcí je El Goyova taktika „dostaňte se k vápnu a pak pošlete míč Falcaovi“. Ta zatím moc úspěchů neslavila a zejména v zakončení má madridský klub problém. Když se obránci plně soustředí na El Tigreho, je Atlético bezradné. Přitom by ale měly vznikat otevřené prostory pro ostatní útočníky. Ti jich však zatím pořádně nevyužili a nakonec raději volí přihrávku na Falcaa anebo střelu.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.