Atlético Madrid CZ/SK

Emre: Dostal jsem i finančně lákavější nabídky, ale chtěl jsem do Atlética

05/06/2012 11:12 // Sebyk // 610 zobrazení // zdroj: as.com

Minulý týden se stal Emre Belözoglu první oficiální letošní posilou Atlética a krátce poté, co v Madridu podepsal kontrakt na dva roky, dal turecký záložník také svůj první rozhovor na španělské půdě. Redaktorům deníku AS se rozpovídal o svých prvních dojmech z klubu, o tom, proč podepsal právě Rojiblancos, i když jiné kluby mu nabízely vyšší plat, nebo o svých osobních cílích.

Jste novým hráčem Atlética. Jaké jsou vaše první dojmy?
Podepsal jsem jednomu z největších klubů ve Španělsku a jsem na to hrdý. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na tomto transferu podíleli. Jsem nadšený – je to pro mě nový začátek v Evropě. Po angažmá v Newcastlu jsem strávil čtyři sezony ve Fenerbahçe a teď se mi naskytla tahle skvělá příležitost v podobě Atlética. Zvolil jsem tenhle klub z rodinných i osobních důvodů, považoval jsem jej za nejlepší volbu a když vidím, jaký ohlas můj příchod vyvolal, tak vůbec nelituji.

Měl jste na stole několik nabídek – proč jste si nakonec vybral zrovna tu z Atlética?
Nikdy jsem nepříkládal velkou váhu finančnímu aspektu svých kontraktů. Popravdě všechny ostatní nabídky byly finančně lákavější, dostal bych vyšší plat. Atlético mi ale umožnilo hrát evropské poháry a poznat La Ligu. Poté, co jsem se poradil s rodinou i přáteli, jsem nad ničím neváhal. Věřím, že ještě stále mohu odehrát tři sezony na nejvyšší úrovni a díky Atléticu budu mít tu možnost válčit v dresu jednoho z nejlepších klubů Evropy. Minulý rok vyhráli Evropskou ligu a to i díky hráčům jako je Arda. On je jako můj mladší bratr a jeho přítomnost v týmu mi celý přechod do Madridu hodně usnadňuje. Máme spolu skvělý vztah.

V Atléticu jsou každoročně vysoká očekávání – jste si jich vědom?
Samozřejmě, Atlético je po Realu a Barceloně třetí největší klub Španělska. Barça a Real bojují o všechny možné možné trofeje, ale to je dané jejich neskutečnou ekonomickou silou. Atlético je pro mě skvělou příležitostí – co víc si mohu přát? Jsem si vědom velkých očekávání, co se mojí osoby týče, ale jsem si jistý, že na ně odpovím pozitivním způsobem. Cítím se silný a lidé v klubu ukázali, že ve mě mají velkou důvěru. Simeone mi už poslal zprávu, ve které mi popřál mnoho štěstí a řekl, že má velkou víru v moje schopnosti. Doufám, že společně s Ardou, Sahinem, Topalem a Altintopem se nám podaří reprezentovat naši zemi ve Španělsku v dobrém světle.

Po vašem příletu do Madridu jste šel na večeři s šéfy klubu. O čem jste hovořili?
O všem možném, ale o fotbalu moc ne. Co se sportovních záležitostí týče, vyjádřili mi podporu a sdělili mi, že věří, že se mi v klubu bude dařit. Ptali se na to, jakým způsobem mi mohou pomoci při stěhování a adaptaci na nové prostředí. Řekli mi, že kdykoliv budu cokoliv potřebovat, mohu se na ně obrátit. Během svých angažmá v Galatasarayi, Interu, Newcastlu i Fenerbahçe jsem ze sebe pokaždé vydal vše a v Atléticu to bude to samé. Fenerbahçe je klubem, kterému jsem odmalička fandil a vždy jsem snil, že jednou obléknu jeho dres. Teď jsem se ale přesunul do Atlética a jsem znovu velmi šťastný.

Když jste oblékal dres Interu, vás dnešní nadřízený Diego Simeone ještě hrával za Lazio. V sezoně 2001/02 dokonce vstřelil Interu branku, která jej později stála titul…
To je pravda. Hrál jsem proti Simeonemu, vypadá to, že stárnu (smích). Tohle i jeden z důvodů, proč mě Simeone tak dobře zná. Doufám, že společně dosáhneme velkých úspěchů.

Diegův návrat je sice nepravděpodobný, i tak je ale ve středu pole Atlética velká konkurence…
V dnešní době odehrají velké evropské kluby i 60 zápasů za sezonu. Jsem si jistý, že v alespoň 30 nebo 35 z nich si zahraju. Věřím, že se prosadím do základní jedenáctky. Kdybych nevěřil, že mohu hrát v tomto klubu v základu, tak bych sem nešel. Je jasné, že Atlético má mnoho talentovaných hráčů – vždyť to jsou ostatně úřadující šampioni Evropské ligy. Mají také velmi mladý kádr, což pro mě bude něčím novým. Mým osobním cílem pro tuto sezonu je pomoci Atléticu kvalifikovat se do Ligy mistrů.

Co říkáte na Ardovu první sezonu v Atléticu?
Odehrál dobrou sezonu, ale vím, že může hrát ještě lépe. Viděl jsem skoro všechny jeho zápasy. Je jako můj mladší bratr. Jeho přítomnost v klubu mi dodává na motivaci a jsem si jistý, že tomu bude i naopak. Rád s ním budu sdílet své zkušenosti. Pokud se mu podaří koncentrovat pouze na fotbal, může se stát legendou Atlética i tureckého fotbalu.

Turecká kolonie v Atléticu se rozrůstá – již teď má dva členy a brzy by se mohl připojit i třetí v podobě Buraka Yilmaze…
Když mi moji agenti řekli, že se o mě zajímá Atlético Madrid, byl jsem z toho nadšený. Doufám, že stejné pocity to vzbudí i u turecké veřejnosti a že jméno tohoto klubu v Turecku jen poroste. Atlético bude v Turecku brzy něčím velkým.

Komentáře (2)
  1. prohlasenima mi je docela sympatickej, trochu si u me polepsil :-[ uvidime ale, co predvede na hristi…

  2. Mluví sympaticky, už se na něho těším. Podle mě má na to se dostat přes Gabiho do základu, popř. odsunout Gabiho na DM, má určitě větší skill, tak doufejme, že chytne i formu :-)


Komentáře

No trackbacks yet.