Atlético Madrid CZ/SK

Elias: Atlético bylo otřesnou zkušeností

27/12/2011 14:04 // Sebyk // 997 zobrazení // zdroj: marca.com

Bývalý záložník Atlética Madrid Elias Mendes, který po půl roce v hlavním městě Španělska v létě zamířil do portugalského Sportingu, nevzpomíná na angažmá u Rojiblancos v dobrém. „Byla to otřesná zkušenost. Nutili mě hrát mimo mou pozici, měl jsem problémy i mimo hřiště. Pak pro mě ani neměli místo na soupisce a nakonec mi řekli, že by bylo lepší, kdybych klub opustil,“ popisuje brazilský reprezentant.

Elias se ve Sportingu okamžitě zařadil mezi klíčové postavy týmu, zájem o něj dokonce projevila londýnská Chelsea. „Sporting je bezpochyby mnohem lepší klub než Atlético. Cítím, že jsem v jednom z nejlepších týmů Evropy, kde mi dávají volnost na hřišti a kde cítím podporu fanoušků, což je pro mě obzvláště důležité,“ pochvaluje si bývalý hráč Corinthians přesun do Portugalska.

„Velký klub by měl mít nějakou strukturu, výplaty by měly chodit včas, lidé ve vedení a trenérském týmu by se měli snažit o to, aby se hráčům dostávalo všeho potřebného, aby byli spokojeni a odváděli maximální možné výkony. To však není případ Atlética. Byla to pro mě pořádná lekce,“ popisuje Elias poměry panující v Atléticu.

Svůj transfer do Sportingu pak Brazilec označil jako jeden ze tří klíčových momentů v kariéře, zařadil jej hned vedle prosazení se v Corinthians a debutu v reprezentaci kanárků. O angažmá v Atléticu pak hovořil jako o etapě k zapomnění. Samotnému klubu tohle jistě nedělá dobrou reklamu, naplno se tak také ukázalo, že zvěsti s opožděnými výplatami byly pravdivé a že ve vedení klubu opravdu nic nefunguje tak, jak má.

Komentáře (6)
  1. Elias potvrdil iba moje predtuchy, že niečo nefunguje v našom klube ako má, skoro nič nefunguje. :D

  2. S těma výplatama je u nás ještě složitější…Hráči u nás dostávají zaplaceno jen 2x ročně a měsíčně nebo týdně dostávají jenom menší částky…

    Jinak je to ale smutné, tady je jasně vidět, jak pak může ovlivnit vedení výkony hráčů a jejich spokojenost …

  3. nechutny. elias mozna v leccems prehani, predtim zase tvrdil, jak je v madridu spokojenej a nikam nechce, ale je mi uprimne lito vsech hracu, ktery musi pod timhle vedenim hrat. to je tak na to hodit si masli…


Komentáře

No trackbacks yet.