Atlético Madrid CZ/SK

El Capitán hlásí návrat, Sílvio jde pod kudlu, Juanfran děkuje za živou vodu

12/03/2012 19:51 // Sebyk // 835 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com

Přinášíme vám krátkou zprávu o tom, co je nového v prvním týmu Rojiblancos. Jednou z příjemných zpráv je návrat kapitána Antonia Lópeze, který po více než dvouměsíčním zápolení se zraněným stehenním svalem začal konečně naplno trénovat. Doufejme, že oproti dvěma "falešným" návratům v uplynulých týdnech, je tento již definitivní a ikona červenobílých je zcela v pořádku. Na marodce nadále zůstávají Tiago Mendes, který dnes cvičil individuálně v posilovně, a Diego Ribas, jehož rekonvalescence postupuje podle plánu a dnešní trénink absolvoval vykonáváním lehčích cvičení po boku kondičního kouče Óscara Pitillase.

Nadále nekončí zdravotní lapálie Sílvia Azeveda - klub včera oficiálně oznámil, že portugalský obránce již dnes v pondělí absolvuje operaci u doktora Noronhy z Porta, která by měla vyřešit jeho vleklé problémy s postranními kolenními vazy. Ty si pravý bek poranil 20. listopadu v utkání s Levante a po tříměsíční odmlce nedávno oslavil návrat na fotbalové trávníky, když si zahrál několik minutek proti Barceloně a Laziu, nedávný výron v postiženém koleni však ukázal, že konzervativní léčba nezabrala na sto procent a bude nutný operativní zákrok, který Sílvia pravděpodobně vyřadí ze zbytku sezony.

Dnešní tisk rovněž přinesl jeden zajímavý příběh ze včerejšího vítězného zápasu s Granadou. Všichni si jistě vzpomenou na neskutečné sólo hrdiny utkání Juanfrana (a ti, kteří ne, si jej mohou prohlédnout v přiloženém videu), jenž v samotném závěru duelu, který se hrál v parných poledních teplotách, přesprintoval celé hřiště, přičemž se zbavil tří bránících protihráčů, a přesně nahrál na pojišťující branku Radamelu Falcaovi, čímž Atlético definitivně zlomilo odpor bojovné Granady. Klíčem k hvězdnému momentu španělského křídelníka byl - jak sám Juanfran po zápase prohlásil - jeden z fanoušků v ochozech, který vyčerpanému hráči podal lahev s vodou.

"V 70. nebo 80. minutě jsem se ptal fanoušků u hrací plochy, jestli nemají nějakou vodu, jenže nikdo žádnou neměl. Pak se tam objevilo jedno děcko, které mi podalo lahev s pitím, a to mi dodalo sílu vydržet v posledních deseti minutách, díky tomu jsem měl i dostatek sil na ten závěrečný sprint. Slíbil jsem mu, že jako poděkování za tu lahev s vodou mu dám po zápase svůj dres, a tak jsem také udělal. Moc mi pomohl a já jsem mu chtěl nějak poděkovat," tvrdí skromně Juanfran, kterého tedy dotyčný fanoušek v závěru zápasu doslova polil živou vodou.

Za jeho nedělní výkon se Juanfranovi dostalo od publika na Calderónu velkých ovací. "Jsem velmi hrdý, prošel jsem si tu mnohým a nebylo to vždy jednoduché. Moje začátky v Atléticu neprobíhaly podle mých představ, já jsem ale nadále tvrdě pracoval a věřil, že jednou přijde takovýhle den. Není třeba, aby za mnou lidé běhali a žádali mě o podpis, chtěl bych jen, aby viděli, že tvrdě makám a že pro tyto barvy dělám své maximum," nechal se po zápase slyšet pravý záložník, který se však pod Simeonem úspěšně adaptoval na post pravého beka a stal se nedílnou součástí obranné čtyřky.

Juanfranův sprint před Falcaovým gólem (1:25-1:45)

Komentáře (4)
  1. silviovi to fakt nekdo nahore nepreje *MONOKL* neskutecna skoda tohle, by me zajimalo, jak na tom bude po vic jak pul roce bez fotbalu, ale jesteze mame juanfrana…
    to by me zajimalo, co presne bylo v ty lahvi, co juanfranovi ten fanda podal :D

  2. Ježiš ale ten Juanfranův sprint byl prostě úplně orgasmický, to je prostě akce roku, Messi ať si de vytřít prdel :D
    Na Tondu sem zvědavý, jestli se nám ještě ukáže někdy v základní sestavě…
    A Sílvio…škoda mluvit. Nevím, co bychom bez Juanfrana dělali

  3. za 10 sekund 70 metrovy sprint s loptou,3 vitazne suboje+presna prihravka na falcaa..a to vsetko v 92.minute *THUMBS UP* nieco neuveritelne *BRAVO*


Komentáře

No trackbacks yet.