Dvojgólový debut Diega Costu v Lige majstrov!

23/10/2013 10:15 // Mindrot // 461 zobrazení
Diego Costa je nezastaviteľný...

Diego Costa je nezastaviteľný…

Atlético sa priblížilo k účasti vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov po tom, čo na štadióne Ernsta Happela vo Viedni nepripustilo žiadne prekvapenie na svoj úkor a domácu Austriu bez väčších problémov zdolalo presvedčivo 0:3. O výhre rozhodli Colchoneros už v prvých dvadsiatich minútach, kedy sa presadili Raúl García a debutant Diego Costa, ten v druhom polčase ešte podčiarkol výsledok ďalším presným zásahom a po výhre Zenitu v Porte sa Atléti pohodlne usadili s päťbodovým náskokom na čele tabuľky skupiny G, bez jedinej straty bodu.

Po tíme, ktorý by mal byť frustrovaný z prvej prehry v sezóne proti Espanyolu nebolo ani chýru ani slychu, hráči vedení Simeonem z lavičky sa do súpera zahryzli s obvyklým sústredením a intenzitou, vysunutým napádaním nútili domácich k chybám a odmena na seba nenechala dlho čakať.

Už v ôsmej minúte Koke doslova vyradil z hry obranu Austrie dokonalou prihrávkou, ktoru našiel Filipeho, ľavý bek v prerednutej domácej obrane ani nemusel vymýšľať zázraky, posunul pred prázdnu bránu Raúlovi Garcíovi a Navarrčan sa nemohol pomýliť. Snový začiatok zápasu, cieľ sa začal napĺňať.

Jednogólové vedenie hostí našťastie neuspokojilo, naďalej si hľadali cestu do Lindnerovej brány. Diego Costa predviedol tú najjednoduchšiu v 20. minúte – na polovici prevzal loptu, doviezol ju do šestnástky, zbavil sa svojho strážcu a z tesnej blízkosti presne zakončil, 2:0.

Ešte do prestávky mohli Rojiblancos pridať i tretí úspech, po skvostnej kombinácii Filipeho a Kokeho sa do príležitosti dostal opäť Diego Costa, lopta z jeho kopačky sa však medzi tri tyče nevmestila. Na opačnej strane si najväčšiu domácu šancu pripísal Hosiner, ktorý z voleja napálil brvno, do šatní sa tak šlo za dvojgólového rozdielu.

Aj v druhom polčase Atlético pokračovalo v agresívnom pressingu v snahe dosiahnuť aj tretí zásah, čo sa podarilo v 53. minúte, Raúl García vysunul Insúu, ktorý nahradil zraneného Filipeho, Argentínčan našiel pred bránou Diega Costu a Beštia si chladnokrvne počkala na zakončenie, popod Lindnera zvýšila už na 3:0!

Po tomto presnom zásahu už hostia spustili nohu z plynu a kontrolovali hru, nepúšťali domácich vôbec k lopte a predvádzali doslova exhibíciu, každá akcia obsahovala pekných pár prihrávok navyše, do obrovskej šance sa dostal ešte Koke, ten však nevyužil skvelú Adriánovu prihrávku a z tesnej blízkosti neprekonal Lindnera.

Tri zápasy, tri víťazstvá, k tomu náskok na prvom mieste vo výške piatich bodov, Atlético je k vyraďovacej fáze veľmi blízko, najmä keď v odvetnej časti skupiny má k dispozícii dva zápasy doma. Len obrovská blamáž, zlyhanie a smola by mohli zahradiť Colchoneros cestu zo základnej skupiny.