Duel s Valladolidom rozhodli Atléti za päť minút!

15/02/2014 20:34 // Mindrot // 459 zobrazení
Raúl García už po dvoch minútach otvoril skóre.

Návrat na víťaznú vlnu, priniesť späť pohodu do tímu, to boli hlavné ciele Atlética pred zápasom proti Valladolidu. Najmä keď ich už v stredu čaká veledôležitý prvý zápas osemfinále Ligy majstrov, keď na San Sire budú čeliť milánskemu AC. V sobotné popoludnie rozhodli Colchoneros o osude stretnutia veľmi skoro, keď už po prvých piatich minútach viedli dvojgólovým rozdielom, čomu následne zodpovedal aj obraz hry, domáci sa nikam nehnali, až v druhom polčase opäť aspoň na chvíľu zvýšili obrátky, z čoho vyplynulo viacero šancí, v sieti skončila už len jediná a po výsledku 3:0 sa tak Atléti, aspoň dočasne, usádzajú opäť na čele tabuľky.

Úvod vyšiel domácim ako hrom, v druhej minúte ešte Diego Costa hlavičkoval prislabo, ten istý hráč následne inkasoval tvrdý úder lakťom do hlavy, pomaly sa však z posledných zápasov stáva tradícia, že penalty sa červenobielym nepískajú. Trest však prišiel okamžite a v najlepšej možnej podobe - v tretej minúte zahrával Gabi štandardku, lišiacky loptu posunul na voľného Raúla Garcíu a ten z hranice šestnástky z prvej vystrelil presne k tyči a prelomil trojzápasové strelecké mlčanie svojho tímu. Pucelanos okamžite hľadali čo najkratšiu možnú odpoveď v podobe vyrovnania, pri prvom náznaku tlaku však hneď prišli o loptu, Raúl García pekne vysunul Diega Costu do veľkej šance a najlepší strelec domácich preloboval vybehnutého Mariña, po piatich minútach viedli Colchoneros 2:0.

Následne domáci postupne poľavili, na ťahu boli Pucelanos. No tí pôsobili smerom dopredu úplne neškodne, ak už sa aj dostali cez stred poľa, ich rýchle akcie nikdy nemali dlhého trvania, na kolená zrážali fialovobielych veľké nepresnosti. Po zranení sa navrátivší Thibaut Courtois tak až na jeden nebezpečný strieľaný center nemal vôbec nič na práci. Na opačnej strane si červenobieli do prestávky vytvorili ešte zopár sľubných príležitostí, v 8. minúte však po akcii na pravej strane pálil Diego Costa vysoko nad, Ardova prihrávka pred bránu po výbornej individuálnej akcii nenašla adresáta a Mariova hlavička v 29. minúte po Gabiho centri zo štandardky letela nad. Po polhodine hry až do polčasu domáci kontrolovali hru. po väčšinu času s loptou vo svojej moci, na výraznejšie ohrozenie Mariñovej brány to však celé bolo príliš statické a pomalé.

Ani po zmene strán nenaskytli aktéri výraznejšiu zmenu. K videniu boli bleskurýchle, no neplodné útočné akcie Valladolidu a o dosť pomalšie, no aj o čosi nebezpečnejšie pokusy domácich. V 52. minúte poslal Gabi rohový kop na zadnú tyč, kde hlavičkoval Godín, Mariño však vytiahol zázračný zákrok a skvelo hrajúci uruguajský stopér vyšiel zatiaľ naprázdno. Hostia sa do svojej prvej šance dostali vzápätí, spomedzi dvoch obrancov sa sčista jasna pred Courtoisom zjavil Javi Guerra, nikým neatakovaný však poslal dlhý nákop vedľa domácej brány. O pár minút neskôr bol Guerra opäť trestuhodne voľný, po rohu hostí pálil z voleja, loptu zblokovali domáci zadáci. V 64. minúte sa na trávnik dostal Diego, nahradil najlepšieho strelca Atlética v tohtoročnej Copa del Rey Raúla Garcíu. Hneď na to rozohral Koke roh, lopta sa stáčala do brány a tesne pred Mariñom ju hlavou pohladil Mario, hosťujúci gólman len s námahou vyrazil.

Domáci hráči v druhom polčase pôsobili dosť ležérne, no Pucela na ich šťastie nebolo mužstvo, ktoré by to dokázalo potrestať. Blízko k tomu bol v 71. minúte Larsson, v čistej šanci ho však vygumoval obetavý Juanfran. Tri minúty na to zahrmelo na opačnej strane - Diego posadil svoj roh presne na hlavu Godína a El Faraon sa tentoraz dočkal, zamieril presne k ľavej tyči a zvýšil skóre na trojgólový rozdiel. Ten istý hráč sa mohol do streleckej listiny zapísať aj druhýkrát, o osem minút neskôr sa po bleskurýchlej domácej kontre ocitol v pozícii útočníka, v tutovke zoči - voči Mariñovi však poslal loptu vedľa. Tri minúty na to sa Colchoneros dožadovali u Prieta Iglesiasa penalty, to keď Diego Costa zamotal vnútri vápna Valienteho tak, že súperov bek neudržal rovnováhu a na zemi zahral rukou, ani tentoraz sa však penalta nepískala. A keď z úplne poslednej akcie zápasu zamieril Manucho vedľa, zápas sa skončil jasnou výhrou Atlética 3:0. Pred sebou má Simeoneho skvadra jeden z najdôležitejších zápasov sezóny a po kolísavých výkonoch a výsledkoch budú všetci s napätím sledovať, ako vstúpi do vyraďovacej fázy Ligy majstrov.