Atlético Madrid CZ/SK

Dopis Davida De Gey fanouškům

19/07/2011 19:09 // Andres // 456 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com

Je to už něco přes týden, co jsem podepsal kontrakt se svým novým týmem. Přijde mi to jako včera, když mi byly 4 a já jsem se poprvé připojil k Atléticu v Casarrubuelos. V letadle, kterým letím, abych se připojil k Manchesteru United, vzpomínám s nostalgií na ty časy a ta nostalgie bude mým společníkem ještě po dlouhou dobu. Jako u kteréhokoliv dítěte, každý večer byl doprovázen nadšením a mými rodiči (bez jejichž podpory by nic z toho nebylo možné) s jediným cílem, a to hájit jednoho dne bránu na Calderónu.

Něco přes rok a půl zpátky se mi můj sen vyplnil a navrch jsem přidal dva tituly. Nikdy nezapomenu na ten pocit, nikdy nezapomenu na obličeje lidí obarvené na červenobílo, nikdy nebudu moci zapomenout na slzy v Barceloně (po finále Copa del Rey 2009/2010 pozn. red.) za neustálého skandování fanoušků.

Dnes, o 16 let později, přijímám novou výzvu se stejným nadšením, jaké jsem měl jako chlapec a s pocitem bezmezné vděčnosti, kterému můžeme rozumět jen my a který budu nosit v srdci navždy, bez ohledu na to, jaký znak bude právě zdobit mou hruď.

Tisíc stop nad zemí si vzpomínám, zrovna teď víc než kdykoliv jindy, na všechny spoluhráče, trenéry a pracovníky klubu, kteří umožnili tomu klukovi stát se mužem, kterým teď je.

Zisk titulů přineslo směs radosti i slz. To zažívám i teď. Slzy protože odcházím, radost z nadšení z něčeho nového, ale taky z jistoty, že jednoho dne se vrátím domů. Díky za všechno.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.