Atlético Madrid CZ/SK

Domínguez: Nezáleží, kolik minut budu hrát, moje nasazení bude vždy stejné

08/02/2012 15:20 // Sebyk // 628 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com, atleticofans.com, mundodeportivo.com

Stoper Álvaro Domínguez se na podzim vypracoval na jeden z pilířů defenzívy Atlética, což mu dokonce vyneslo pozvánku do seniorského týmu španělské reprezentace, po karetním trestu, který si odnesl z utkání s Málagou, jej však trenér Simeone ve stoperské dvojici s Godínem nahradil Mirandou a tak to také zůstalo pro uplynulé tři zápasy. Odchovanec Atlética však žádnou hořkost necítí.

„Někdy prostě vypadnete ze základní jedenáctky, ať už pro stopku za karty, zranění nebo pokles ve formě. Mně se něco takového stalo a tým hrál v defenzívě dobře, nedostával branky a nebyl důvod nic měnit,“ říká Domínguez. Teď by se mohla celá situace otočit  – za pět žlutých bude stát Miranda a Álvaro se vrátí do zahajovací sestavy. „Všichni bychom samozřejmě rádi hráli v základu, jenže to nejde. Nezáleží na tom, jestli budu hrát pět minut nebo půl hodiny, svou roli přijmu a moje nasazení bude vždy stejné,“ tvrdí odhodlaně mladý stoper.

El Muro se také vrátil k minulému zápasu s Valencií, kde po hodině hry nahradil zraněného Godína a nakonec svým dílem přispěl k udrženému čistému kontu. „Po utkání s Valencií vládlo v kabině zklamání z toho, že jsme nedokázali vyhrát. Teď jsme dva body od příček zaručujících Ligu mistrů, náš cíl je ale jít dál od zápasu k zápasu. Musíme se koncentrovat jen na příští utkání, nesmíme se nechat rozptýlit. Víme však, že máme na to skončit tam, kde jsme si na začátku sezony předsevzali,“ uvažuje dvaadvacetiletý obránce.

Domínguez se také vyjádřil ke stávající pětizápasové sérii bez inkasovaného gólu, kterou Atlético naposledy zažilo v roce 1991. „Není to jen zásluha obrany a brankáře, ale celého týmu. Defenzivní práce začíná na půlce u útočníků a záložníků. Stejně tak ofenzivní fáze začíná u hráčů v zadní linii. Fotbal je kolektivní hra a vše v něm je kolektivní práce. Některé individuality sice vyčnívají jak v obraně, tak i v útoku, ale to jen díky práci svých spoluhráčů, kteří jim to svou hrou umožňují,“ zakončil třetí kapitán Atlética.

Komentáře (8)
  1. Alvaro *THUMBS UP* dobre povedane *OK* ..dufam ze so santanderom vyhrame a alvaro ostane v zaklade

  2. ak by sa v zápase s Racingom nebodaj zranil, koho by tam dal miesto neho?

  3. domi valec, budouci kapitan atletica *BRAVO*
    doufam, ze se mu zapas proti santanderu povede a zustane v zakladu na ukor mirandy…


Komentáře

No trackbacks yet.